Sh9ow My Homework Writing A Coffee Shop Resume Objective Dead Wives Club Law And Order Summary The Predicaments Of Democracy Essay

Zegar inny niż wszystkie

Bardzo często zdarza się, że projektantom udaje się stworzyć gadżet idealnie łączący cechy użytkowe z oryginalnością i pięknem formy. Innym razem ponosi ich fantazja i projektują coś, czego raczej nie chcielibyśmy używać na co dzień. Jak jest tym razem?


Jeżeli dokładnie przyjrzymy się tytułowemu zdjęciu, to zauważymy, że znajduje się na nim… zegar. Pomysł projektanta nie polega jednak na możliwie jak najsłabszym zarysowaniu wskazówek. Aby sprawdzić godzinę na tym zegarze, trzeba go przycisnąć. Niby nic w tym dziwnego, w końcu wiele jest zegarków, które uaktywniają się po naciśnięciu odpowiedniego guzika. Tyle, że tym razem to zegar ścienny, a naciska się odpowiedni fragment tarczy.

Jest to bardzo interesujące rozwiązanie, aczkolwiek nieszczególnie praktyczne. Teraz nasuwa się pytanie czy to już przerost formy nad treścią czy jeszcze ciekawy i użyteczny gadżet? Za powstanie Vegue Clock odpowiada Sejoon Kim – projektant z Południowej Korei. O ile tarcza zegarka nie jest szczególnie praktyczna, to pozbawienie go jakichkolwiek przycisków na rzecz modułu GPS dbającego o aktualność godziny jest wygodnym rozwiązaniem.

Mogą Cię również zainteresować