źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Firma Vemma zauważyła ten problem i wspiera ruch #YPR (Young People Revolution), którego celem jest szerzenie przedsiębiorczości wśród młodzieży z całego świata.

Początki #YPR w USA

Ruch #YPR został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych m.in. dzięki takim liderom Vemma jak Brad Alkazin czy Alex Morton. Odnoszący sukcesy w biznesie liderzy szybko zauważyli, że: – Ten biznes jest czymś więcej niż tylko sprzedawaniem napojów orzeźwiających. Pomagamy innym w realizowaniu swoich marzeń – mówi Alex Morton, który w wieku 23 lat został w firmie royal star ambasadorem zarabiając ponad ćwierć miliona dolarów.* Teraz młodzi liderzy pokazują swoim kolegom, w jaki sposób mogą osiągnąć podobne rezultaty i sukces.

Wysoka stopa bezrobocia w Europie

Rewolucja Młodych szybko rozprzestrzeniła się w Europie i przyciąga coraz większe rzesze młodych ludzi poszukujących alternatywnych źródeł zarobku w czasach kryzysu. Dane Eurostatu** z kwietnia 2013 roku wskazują na 0,9% wzrost bezrobocia wśród osób w wieku 18-25. W najgorzej dotkniętych zakątkach Europy takich jak Grecja, jest już ponad 50% młodych bez pracy. Dla porównania w 2008 roku stopa bezrobocia wśród młodych Europejczyków była o 0,6% niższa. Obecnie prawie co czwarty mieszkaniec starego kontynentu w wieku 18-25 jest bezrobotny. Na brak zatrudnienia bardziej narzekają mężczyźni (24,1%) niż kobiety (22,8%).

Poziom bezrobocia wśród młodych Europejczyków w wieku 18-25, źródło: #YPR Magazine.Poziom bezrobocia wśród młodych Europejczyków w wieku 18-25, źródło: #YPR Magazine.

#YPR to styl życia

Słucha inspirujących przemówień, aktywnie spędza dzień, uprawia sport, dba o zdrowie, uwielbia spotykać się ze znajomymi i dzielić się z nimi ciekawymi treściami na Facebooku, Twitterze czy Instagramie – tak w skrócie wygląda typowy #YPRowiec.

Ta definicja nie odnosi się do konkretnej grupy wiekowej tylko do każdego kto odnajduje w sobie ducha młodości i ma olbrzymi apetyt na życie. Ukłuty na początku ubiegłego stulecia przez Henri Bergsona termin Élan vital (fr. „pęd życiowy”) doskonale pasuje do idei zawartych w ruchu Rewolucji Młodych. Przekazywanie pozytywnej energii, zdrowy styl życia i niezależność finansowa to jego trzy fundamentalne wartości. Zachowując otwartość i ciekawość młodzi mogą oderwać się od otaczającej ich szarej rzeczywistości i zacząć budować swoją wartość na rynku pracy z zupełnie nowym nastawieniem. Zdrowy styl życia pozwala im utrzymać pozytywne nastawienie i siłę w pokonywaniu codziennych problemów. Spotkania #YPRowców są pełne energii i mocnego przekazu nastawionego na odnoszenie sukcesów. Dzięki social media młodzi tworzą silną, międzynarodową społeczność osób o podobnych zainteresowaniach.

ReklamaReklama

Generation Mobile

Pojawienie się urządzeń mobilnych sprawiło, że przepływ informacji stał się szybszy niż kiedykolwiek. Pamiętasz filmy, na których aktorzy używali telefonów komórkowych wielkości cegły z wystającą anteną? Od 10-15 lat obserwujemy ciągły rozwój technologii i obecnie już ponad 48% mieszkańców Wielkiej Brytanii posiada smartphony. Według New Media Trend Watch*** w roku 2017 ta liczba wzrośnie do 65%! Trend smartphonów dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzież korzystającą z urządzeń mobilnych; rozmawiając, wysyłając SMS-y, oglądając filmy, dzieląc się treściami w internecie. Urządzenia mobilne są świetnym nośnikiem informacji w branży MLM. Dystrybutorzy mogą przekazywać sobie informacje i nawiązywać nowe kontakty w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności używania komputera.

ReklamaReklama

Vemma jest prekursorem w wykorzystaniu urządzeń mobilnych w sektorze MLM i jako pierwsza firma w branży wprowadziła biznesową aplikację mobilną dla swoich brand partnerów. Dzięki niej w każdej chwili mogą oni sprawdzić statystyki związane ze swoim biznesem, nawiązywać nowe kontakty, dokonywać płatności czy tworzyć i zapraszać na firmowe wydarzenia. Aplikacje mobilne to część potencjału związanego ze smartphonami czy tabletami.

Dużą rolę w biznesie MLM odgrywają też social media. Raport Focus Mobile Future**** wykazuje, że 51% posiadaczy urządzeń mobilnych czyta posty znajomych na swoich smartphonach, a 61% robi to na tabletach. Dla porównania 37% z nich otwiera linki przesyłane przez znajomych na urządzeniach mobilnych i 46% na tabletach. Biznes MLM opiera się na codziennych spotkaniach i przekazywaniu informacji. Social media są więc idealnym narzędziem do prowadzenia własnego biznesu.

* Wyniki nie są typowe dla wszystkich brand partnerów. Sukces lub niepowodzenie każdego przystępującego do biznesu zależą od ich własnych wysiłków.

** Epp.eurostat.ec.europa.eu; Unemployment statistics - Statistics Explained; Access date: 1 July 2013.

***Report by New Media Trend Watch
http://www.newmediatrendwatch.com/markets-by-country/18-uk/154-mobile-devices

****Report by ComScore
http://www.comscore.com/Insights/.../2013_Mobile_Future_in_Focus3