Assignment Literature Review Nrs 490 Essay On Causes Of The French Revolution Dbq Inwards Business Plan Healthcare Informatics Homework Help Pierre Rideau Thesis Examples Article 67 De La Constitution Explication Essay

TAK BĘDZIE NIE ZAWSZE

przez Natalia Samarec

Działając w biznesie sieciowym już ponad 20 lat stwierdzam, że aby osiągać planowane rezultaty, koniecznie trzeba się bezustannie uczyć, rozwijać i pracować nad sobą. Osobiście ciągle czytam nowe książki i odświeżam w pamięci te przeczytane wcześniej, jak również regularnie biorę udział w szkoleniach, warsztatach i webinarach…

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

Kiedy w zeszłym roku lecieliśmy razem z Pawłem do Anglii na pięciodniowy trening „Train the Trainer Intensive” wspaniałego trenera Blaira Singera, jeden z naszych znajomych ze szczerym zdziwieniem w głosie zapytał: „Po co? Ile można się szkolić? Czy tego wszystkiego jeszcze nie wiecie?” Odpowiadając na jego pytanie można by było wymieniać mnóstwo argumentów, jak na przykład: pozyskanie zupełnie nowej wiedzy, spojrzenie z innej perspektywy na to, co już wiemy i stosujemy w praktyce, poznanie ludzi sukcesu i zdobywanie bezcennego doświadczenia w komunikacji z nimi, energetyczne i emocjonalne doładowanie itd. itp.

Ale sedno jednak jest w tym, że w biznesie nie ma możliwości utrzymać się w tym samym miejscu, na tej samej pozycji, jeśli się zatrzymasz. Nawet jeśli obecnie, dziś, jesteś na szczycie.

Jeśli ciągle nie idziesz do przodu, pozostaniesz w tyle.

A najgorsze dzieje się wtedy, kiedy zaczyna Ci to odpowiadać co oznacza, że  trafiłeś do strefy komfortu. Masz wiedzę, wiele potrafisz, dużo już osiągnąłeś i nagle… zatrzymałeś się. A raczej utknąłeś. Utknąłeś i pławisz się w byłych zasługach i starych osiągnięciach. Lecz czas płynie dalej, a życie na tym się nie zatrzymuje. Kiedy nie jesteś na czasie, przysłowiowo możesz obudzić się z „ręką w nocniku”. Myślę, że w tym temacie warto będzie przytoczyć znaną, żydowską opowieść o bardzo głębokiej i pouczającej zawartości.

„U młodego człowieka o imieniu Isaak, życie nie układało się. Zwolnili go z pracy, nie miał środków do życia, żona odeszła, wielu przyjaciół odwróciło się od niego. Isaak stracił sens życia. Przygnębiony poszedł do rabina.

– Pomódl się o moją duszę! Nie widzę sensu tak dalej żyć, gdyż moje życie jest beznadziejne. Chcę się z nim pożegnać – powiedział.

– Dobrze – odpowiedział rabin. – Pomodlę się za Ciebie tylko obiecaj wykonać moją małą prośbę przed tym, jak dokonasz nieodwracalnego kroku. Wróć do domu, zrób tabliczkę z napisem „TAK BĘDZIE NIE ZAWSZE” i zawieś ją nad drzwiami wejściowymi. Po jakimś czasie w życiu Isaaka wszystko się zmieniło. Znowu poszedł do starego rabina.

– Dziękuję Ci za Twoją mądrą radę! Zrobiłem tabliczkę z napisem, powiesiłem nad drzwiami i pomyślałem, może to i prawda, że „TAK BĘDZIE NIE ZAWSZE”. Dałem sobie szansę i wszystko się zmieniło. Pogodziłem się z żoną, poznałem nowych przyjaciół, znalazłem dobrą pracę – życie jest piękne i wszystko się układa jak najlepiej! Rabin się uśmiechnął i rzekł:

– Niezmiernie się cieszę, ale mam nadzieję, że…  zostawiłeś tabliczkę nad drzwiami?”

Zachwycił mnie banalny, prosty, ale bardzo głęboki sens tej opowieści. Niezależnie od tego co się dzisiaj dzieje w Twoim życiu, niech to zdanie –„TAK BĘDZIE NIE ZAWSZE”, pomoże Ci w podjęciu prawidłowej decyzji i dokonaniu niezbędnych kroków. Nie poddawaj się, kiedy jest ciężko i nie zatrzymuj się, kiedy wszystko na obecną chwilę Ci odpowiada.

Przy okazji zapraszam Cię do poznania wartościowego sposobu na to, by zawsze móc poradzić sobie z różnymi życiowymi wyzwaniami i być pomocnym innym ludziom. Kliknij w ten link i zapisz się na najbliższy webinar, na którym poznasz proste i korzystne możliwości rozwoju własnego biznesu i usprawnienia wielu obszarów swojego życia. Rozwijaj się zawsze, bo tak będzie nie zawsze.

Natalia & Paweł SamarcowieNatalia & Paweł Samarcowie

Autorka tekstu, wspólnie z mężem Pawłem, budują swój biznes MLM w branży health & wellness. Marketingiem sieciowym zajmują się od 1996 roku. Po 4 latach działalności w biznesie na Ukrainie przyjechali do Polski, by promować te idee tutaj. Nie znając na początku ani jednego słowa w języku polskim, zbudowali piękną i skuteczną strukturę, liczącą ponad 15 000 dystrybutorów. Dziś ich struktury sukcesywnie działają w wielu krajach: Słowacja, Węgry, Austria, Czechy, Kanada, Ukraina, Polska. Są autorami uznanych systemów szkoleniowych na temat MLM, które skutecznie łączą wiedzę i codzienną praktykę. „Marketing sieciowy dał nam wszystko: spokój rodzinny, realizacje najśmielszych marzeń i pewną przyszłość naszym dzieciom. Możemy śmiało stwierdzić, że działanie w biznesie MLM to jest największy interes naszego życia!” – twierdzą Natalia i Paweł Samarec. Źródło publikacji: www.mentormlm.biz/blog/ 

Mogą Cię również zainteresować