Eureka Math Grade 2 Lesson 4 Homework Answers Www Example Essay Com Frozen Dairy Dessert Definition For Essays House Of Commons Law Teacher Essays Catchy Titles For Dog Essays On Global Warming Essay On Good Ethics

System przepowiadający korki

IBM pracuje nad systemem,dzięki któremu kierowca będzie mógł otrzymać informacje o korkach na trasach. Proroczy system przewidzi utrudnienia z godzinnym wyprzedzeniem. Twórcy systemu zapowiadają, że będzie skuteczny.


Jeśli IBM uda się wprowadzić w najbliższym czasie ów system do użytkowania, kierowca będzie miał ok. godziny na zmianę trasy. To wystarczająco długo, by spokojnie przeanalizować wszystkie za i przeciw obranej drogi.

Częstą przyczyną korków jest błąd jednego tylko kierowcy. Jeśli ktoś zorientuje się w porę, że coś tłoczno się robi na danej trasie, może jeszcze zmienić plany podróżnicze, ufając swojej intuicji. Ten, który się zagapi lub nic nie będzie sygnalizowało o utrudnieniach na drogach, będzie miał w postaci systemu wygodne narzędzie i zabawkę w jednym.
Rozwiązanie oparte jest na oprogramowaniu, które zbiera dane o częstotliwości przejeżdżania pojazdów i o ruchu w czasie rzeczywistym; wykorzystuje też informacje archiwalne o natężeniu ruchu na danym odcinku trasy. Kierowca miałby dostęp do tego nowoczesnego oprogramowania za pomocą GPS-u. By dane o korkach były najbardziej dokładne, co 6 tygodni baza główna będzie aktualizowana.

Opisywane rozwiązanie mogłoby się stać prawdziwym hitem – głównie dla tych, co na drogach spędzają noce i dnie oraz dla tych, których CB radio niekoniecznie musi wchodzić w skład podstawowego wyposażenia nabytego auta.

Mogą Cię również zainteresować