iPad 2 został wyposażony w dwie kamery: jedną z przodu oraz drugą dodatkową, umożliwiającą korzystanie z funkcji FaceTime. Dużym plusem jest również dwurdzeniowy procesor A5, co wiąże się ze znacznie szybszym wyświetlaniem grafik. Samo urządzenie jest o jedną trzecią cieńsze niż iPad 1 – ma 8,8 milimetra grubości. To mniej, niż iPhone 4. Tablet będzie można kupić w sześciu wersjach: 16, 32 oraz 64 GB, a także wersję z obsługą 3G.

iPad 2 wyposażony będzie również w złącze HDMI. To umożliwi połączenie tabletu z telewizorem. Ciekawym rozwiązaniem są również tak zwane „okładki” do kupienia jako osobne akcesoria. Okładka umożliwia wygodne ułożenie iPada na biurku na przykład podczas wideokonferencji czy w trakcie prezentacji. Mimo poważnych problemów ze zdrowiem urządzenie zaprezentował sam Steve Jobs.

Od 11 marca br. iPada 2 będzie można kupić w USA, a od 25 marca br. w kolejnych krajach, między innymi we Francji, Australii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Tego dnia urządzenie pojawi się również w oficjalnej sprzedaży w Polsce. Ceny na razie nie są znane.