Career Job Loan Officer Resume Resume Format College Writing From Paragraph To Essay Dorothy E Zemach Israel Tyohar Essay Research Methods And Thesis Writing 2nd Edition Pdf How To Find True Happiness Essays Essay Pattern In English My Best Friend

Steve Jobs już nie kieruje Apple

przez Piotr Hoffman

Steve Jobs już nie będzie kierował firmą Apple. Do podjęcia tej decyzji zmusiły go ciągnące się od lat poważne kłopoty ze zdrowiem. Na stanowisku zastąpi go Tim Cook, dotychczasowy szef operacyjny.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Zarząd informatycznego giganta nie podał powodów dymisji Jobsa, który był szefem i założycielem firmy. Agencje piszą jednak, że od stycznia tego roku przebywał on na bezterminowym zwolnieniu lekarskim, którego powodów nie podano do wiadomości publicznej, a przyczyną jego decyzji o odejściu jest choroba. W liście do zarządu Apple, Jobs napisał: „Zawsze mówiłem, że jeśli nadejdzie dzień, w którym nie będę już mógł wykonywać swoich obowiązków (…) jako dyrektor wykonawczy Apple, będę pierwszą osobą, która wam o tym powie. Niestety ten dzień nadszedł.” Jobs już wcześniej przeżył raka trzustki i przeszczep wątroby.

Przed oficjalnym ogłoszeniem wiadomości obrót publiczny akcjami Apple został zawieszony. Po ujawnieniu decyzji twórcy koncernu, jej akcje spadły o 5,3%. Zgodnie z wyborem samego Jobsa, jego następcą zostanie dyrektor operacyjny Tim Cook.
Jobs założył Apple w 1976 wraz ze swym kolegą Steve Wozniakiem. W 1985 odszedł z Apple; rok później kupił studio Pixar, obecnie jedną z najsłynniejszych na świecie firm produkujących komputerowo generowane filmy animowane. W 1996 roku Jobs wrócił do Apple i od 1997 do wczoraj był prezesem firmy.

Mogą Cię również zainteresować