źródło: Barcroft Media źródło: Barcroft Media

Dlatego w Dubaju powstała specjalna myjnia przeznaczona dla super samochodów. Jak to w tamtych rejonach, wszystko jest robione z dużym rozmachem, więc nawet „zwykła” myjnia nie jest do końca taka zwykła. Tę nowo powstałą w Dubaju można spokojnie nazwać SPA dla samochodów. Oferowanych jest tam wiele zabiegów niedostępnych w zwykłych myjniach. Niestandardowy jest tam także czas poświęcany każdemu samochodowi i cena całej usługi. Jedno auto w zależności od skali zabrudzenia angażuje od 25 do 30 godzin. To sprawia, że każdy samochód przebywa w myjni około tygodnia.

W tym czasie właściciele bardzo drogich pojazdów mogą mieć pewność, że ich eksponaty zostaną kilkukrotnie umyte wodą demineralizowaną, a także zostanie wykonanych szereg zabiegów, takich jak poprawki lakiernicze, polerowanie lakieru z zastosowaniem ręcznych mikroskopów, konserwacja tapicerki, 4 zabiegi sanitarne klimatyzacji i wiele, wiele innych.

Pełna usługa to koszt rzędu 10 000 Funtów i podobno cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych właścicieli super samochodów, których w Dubaju nie brakuje. Na myjnie trafiają głównie unikatowe modele Ferrari, Lamborghini, Aston Martina i innych producentów. Pomyślano również o mniej ekskluzywnych Porsche, Mercedesach czy BMW. Dla nich przygotowana została tańsza usługa kosztująca 6000 Funtów.