Houghton Mifflin Harcourt Publishing Company Unit 1 Argumentative Essay Presentation Template In Powerpoint How To Write Literature Review In Synopsis Reaction Types Homework Synthesis Decomposition Combustion Resume Examples Personal Trainer

Śląscy artyści zapraszają na aukcję

przez Katarzyna Klonek

Blisko 80 prac śląskich artystów będzie można licytować podczas aukcji zorganizowanej przez katowicką Fundację Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego. Aukcję poprowadzi prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz z Uniwersytetu Śląskiego.

Aukcja oraz połączona z nią wystawa prac plastycznych to efekt współpracy fundacji z Henrykiem Bzdokiem, Michałem Minorem i Piotrem Kossakowskim – artystami, którzy maja już swój dorobek, a teraz chcą wspierać tych na początku drogi twórczej. – Wystawy prac to jeden z dowodów uznania dla twórczej pracy artysty. To okazja do pokazania tworzonych dzieł szerszej grupie odbiorców, ale i nawiązywania kontaktów i integracji środowiska twórców. Dlatego z radością podejmujemy współpracę z Fundacją Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego – podkreślają zgodnie śląscy artyści.

Wernisaż wystawy pt. „Spirit of Modern Art/Współczesne Doświadczenie Sztuki” odbędzie się już 30 września o godz. 18.00 w Hotelu Katowice przy ul. Korfantego 9. Eksponowane będą unikatowe prace śląskich artystów. W sumie blisko 80 dzieł sztuki – młodych twórców oraz już tych uznanych. Wśród nich m.in. Michał Minor (laureat wielu nagród, uczestnik ponad 100 wystaw w kraju i za granicą, wykładowca ASP Katowice), Henryk Bzdok (ceniony  artysta w kraju i za granicą, wieloletni prezes, a obecnie wiceprezes Związku Artystów Plastyków Regionu Śląsk) oraz Piotr Kossakowski (artysta o nieprzeciętnej wizji rzeczywistości).

Zwieńczeniem wystawy będzie aukcja dzieł sztuki, która odbędzie się w Hotelu Katowice w sobotę 5 października, początek o godz. 18.00. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na działalność statutową Fundacji Młodzi Twórcy, czyli na wsparcie młodych talentów artystycznych m.in. poprzez stypendia i nagrody dla laureatów konkursów organizowanych przez fundację. Aukcję poprowadzi prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz (prodziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach), która znana jest ze wsparcia jakiego udziela wielu młodym twórcom z różnych dziedzin.

Wystawa prac plastycznych i aukcja dzieł sztuki to pierwsze tego typu działanie Fundacji Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego. – Ale z pewnością nie ostatniezapowiada dr Anna Dobrowolska, prezes fundacji. – Naszym celem statutowym jest wspieranie ambitnych młodych twórców. Cieszę się, że potrzebę niesienia im pomocy dostrzegają nasi śląscy artyści, którzy chętnie podejmują współpracę z nami, inicjują rozmaite wydarzenia i aktywnie nas wspierają w ich organizacji – dodaje prezes Dobrowolska.

Jak podkreślają organizatorzy, w wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy, którym bliska jest kultura i twórczość młodych artystów. – Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i koneserów sztuki do odwiedzenia wystawy pt. „Spirit of Modern Art/Współczesne Doświadczenie Sztuki” oraz udziału w aukcji charytatywnej. To wyjątkowa okazja do nabycia naprawdę unikatowych prac, za całkiem przyzwoite pieniądze, bo niektóre licytacje będą startować nawet od 100 zł – zachęca dr Anna Dobrowolska.

Katowicka Fundacja Młodzi Twórcy działa od maja 2010 roku, wspiera rozwój intelektualny młodych utalentowanych ludzi, jest organizacją pożytku publicznego. Patronem fundacji jest prof. Piotr Dobrowolski – wieloletni dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autor badań i prac naukowych poświęconych współpracy europejskiej, który wspierał naukowe dążenia młodych ludzi. Aby kontynuować jego szlachetne idee wspierania naukowych dążeń młodych ludzi, przyjaciele i rodzina śp. zmarłego prof. Piotra Dobrowolskiego założyli Fundację Młodzi Twórcy. Zamierzeniem fundacji jest też pomoc w realizacji istniejącego już Konkursu o Nagrodę im. Prof. Piotra Dobrowolskiego za najlepszy doktorat z zakresu niemcoznawstwa, który to konkurs został ustanowiony w 2007 roku przez Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych. Więcej informacji: www.fmt.org.pl

Mogą Cię również zainteresować