Labor Unions A Push Essay Questions On Socialist Challenge Business Plan Software Cdha Business Plan Duty Free Shop Extroverted Personality Essay For Psychology Radio Quiet Fm Dissertation

Sekret ubioru Steve Jobsa

przez Maciej Badowsk

Wszyscy, którzy znali Steve Jobsa, na pewno pamiętają jego charakterystyczny ubiór. Strój niedawno zmarłego szefa i współzałożyciela Apple od lat się nie zmieniał. A skąd to się wzięło?

Steve Jobs, źródło: www.flickr.com
Steve Jobs, źródło: www.flickr.com

Słynny, od lat niezmieniony styl ubioru, czyli czarny golf i niebieskie dżinsy, Jobs zawdzięcza japońskim pracownikom koncernu Sony. Cała historia zaczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych poprzedniego stulecia, kiedy to Jobs brał udział w wycieczce po fabrykach Sony. Właśnie tam zauważył, że wszyscy pracownicy noszą identyczny ubiór. Przez lata każda fabryka w Japonii wypracowała swój unikalny styl. Był to jeden ze sposobów na stworzenie więzi, która miała zapanować pomiędzy firmą a jej pracownikami.

Steve Jobs stwierdził, że wzorzec zaciągnięty z Japonii przeniesie na grunt Apple. Jednak pomysł ten nie był trafiony i uznano go za pomyłkę. Sony ma ogromne poczucie stylu, dlatego do zaprojektowania uniformu koncern zatrudnił słynnego projektanta mody Isseya Miyake, który stworzył dla koncernu unikalny styl. Jobs zadzwonił do Isseya i poprosił go wykonanie projektu również dla Apple. Jak opowiadał sam Jobs, po powrocie z Japonii z gotowym uniformem, zaproponował żeby wszyscy zaczęli je nosić w Apple. Jednak został wygwizdany a sam pomysł wręcz znienawidzono.

Idea Jobsa nie zdobyła uznania w oczach współpracowników, ale Steve nie dawał za wygraną i poprosił artystę o stworzenie stroju, który podkreślałby charakter Jobsa i jego niepodrabialny styl. Steve poprosił Isseya czy może zrobić mu kilka golfów, które tak bardzo lubił. Miyake zgodził się i przesłał sto egzemplarzy.

Mogą Cię również zainteresować