Przekaz reklamowy kampanii wzmacniają nowy layout strony www oraz realizowany za pośrednictwem internetu konkurs. Kampanię na zlecenie Instytutu Transportu Samochodowego realizuje Fabryka Komunikacji Społecznej. Druga, dwutygodniowa ofensywa reklamowa Klubu Pancernika w tym roku zaplanowana została na październik, aby w obliczu pogarszającej się aury zwrócić uwagę dzieci i rodziców na kwestie bezpieczeństwa.

Wcześniej się ściemnia, mało sprzyjające i nieprzewidywalne warunki atmosferyczne wpływają na wzrost ryzyka kolizji drogowych. Dlatego niezwykle ważne jest bezwzględne stosowanie do przewożenia najmłodszych odpowiednio dostosowanych do ich wagi i wzrostu urządzeń zabezpieczających. Wiedzę o tym, jak właściwie wybrać fotelik, zamontować go w aucie i przekonać do jego używania dziecko, promuje na swojej stronie internetowej bohater kampanii – pancernik Gustaw. Na www.klubpancernika.pl, która z okazji II odsłony kampanii otrzymała nową szatę graficzną, organizatorzy akcji umieścili ponadto szereg atrakcji dla najmłodszych: gry i zabawy ćwiczące spostrzegawczość i refleks, tapety i gadżety do ściągnięcia oraz konkurs z nagrodami. Rodzice – poza informacjami i wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie – znajdą na stronie klubu m.in. giełdę fotelików i forum, gdzie mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i wątpliwościami związanymi z bezpieczeństwem dzieci w podróży. Strona www zawiera także sekcję przeznaczoną dla nauczycieli, gdzie zamieszczono scenariusze zajęć na temat BRD, dostosowane do różnych grup wiekowych.

Październikowej odsłonie kampanii towarzyszy konkurs z nagrodami na pracę plastyczną, wiersz lub opowiadanie zatytułowany „Bezpieczne podróże jesienią”. Prace konkursowe można nadsyłać do 11 listopada za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: http://klubpancernika.pl/zgloszenie/konkurs. Kolejne konkursy ogłoszone zostaną już wkrótce na stronie internetowej Klubu Pancernika.

Na przełomie 2011 i 2012 roku, na konferencji prasowej przedstawione zostaną poparte badaniami efekty tegorocznej edycji kampanii „KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH” oraz plany na rok 2012 rok. Kampania będzie kontynuowana w dwóch kolejnych latach, kiedy jej przekaz wzmocnią nowe materiały, w tym publikacje dla najmłodszych oraz – jak w latach poprzednich – maskotka Pancernika. Zabawka będzie rozdawana dzieciom prawidłowo przewożonym w pojazdach podczas wspólnej akcji Instytutu Transportu Samochodowego i Policji.

Kampania „KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH” realizowana jest od 2005 roku. Jej celem jest przekonanie dzieci w wieku 4-12 lat i ich rodziców o konieczności prawidłowego stosowania urządzeń zabezpieczających dzieci w trakcie każdej podróży samochodem, niezależnie od długości trasy i wygody pasażera a także ich właściwego doboru do potrzeb dziecka. Organizatorem i inicjatorem kampanii jest Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie, dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko. Za kreację, promocję i zakup mediów dla kampanii odpowiedzialna jest Fabryka Komunikacji Społecznej.