Berlitz Italian Phrase Book Review Free Research Papers On Gender Roles In Society Speech Therapist Cv Custom Essay Turnitin Funding For The Arts Essay M.ed Thesis Topics Related To Education

Rozmowa z Martinem Geigerem, autorem książki „Czas. Władza. Pieniądze. Tajemnice sukcesu przedsiębiorców produktywnych”

przez Maciej Maciejewski

We współczesnym świecie nasz czas i dostępność rozszerza się często w tempie nie do zatrzymania – do tego stopnia, że granica między życiem prywatnym a zawodowym przestaje być widoczna. Aby pozostać konkurencyjnym, jesteśmy zmuszeni do przetwarzania coraz większej ilości informacji, w coraz krótszym czasie. Wyżej, szybciej, dalej – ale jak?

Martin GeigerMartin Geiger

Odpowiedzi na pytanie w jaki sposób przedsiębiorcy, samozatrudnieni i freelancerzy mogą podołać temu zadaniu dzięki nowoczesnej formie wykorzystania czasu, udzielił nam Martin Geiger, autor książki „Czas. Władza. Pieniądze. Tajemnice sukcesu przedsiębiorców produktywnych” (www.zeit-macht-geld.de).

Maciej Maciejewski: Panie Martinie, kolejna książka na temat zarządzania czasem. Dlaczego?

Martin Geiger: Ta książka jest dedykowana w szczególności przedsiębiorcom i samozatrudnionym. Ponieważ w rzeczywistości przekształcanie czasu w pieniądz to faktyczny biznes każdego przedsiębiorcy. Ale do tej pory na rynku nie pojawiła się tak wszechstronna książka na temat tejże egzystencjalnej kwestii dla takiej grupy docelowej. Bo jeśli chodzi o zarządzanie przedsiebiorstwem, to ani porady typu „spiesz sie powoli” ani idealistyczny apel o „czterogodzinny tydzień roboczy” nie prowadzą do celu. Przedsiębiorcy potrzebują praktycznych porad i strategii ukierunkowanych na wyniki. Ta książka wypełnia właśnie tę lukę.

Maciej Maciejewski: Czy brak czasu to fenomen dzisiejszej doby?

Martin Geiger: Nie. Już ponad 20 lat temu około 43% ludzi w krajach uprzemysłowionych skarżyło się na brak czasu. Jeśli spojrzeć na nasz rozwój w ciągu ostatnich 20 lat, to nie podlega wątpliwości, że mimo licznych kursów na temat zarządzania czasem, seminariów czy pozycji książkowych, liczba ta wystrzeliła w górę niczym z katapulty. A jednak, tak wielu przedsiębiorców ignoruje ten fakt i pracuje stosując przestarzałe metody zarządzania czasem. W biznesie MLM również. Wynik jest taki: konkurencja ich wyprzedza. Dziś potrzeba nam nowych metod w celu przezwyciężenia obecnych wyzwań. Bo jutro nie będziemy osiągać lepszych wyników. Tak długo, jak dzisiaj będziemy pracować z wczorajszymi metodami zarządzania czasem.

ReklamaReklama

Maciej Maciejewski: Czy w pana opinii wydajność to cecha wrodzona?

Martin Geiger: Na szczęście wydajność nie jest kwestią talentu. Ja sam jako dziecko byłem modelowym przykładem efektywności: prace domowe kończyłem odrabiać w zasadzie w autobusie w drodze do szkoły, także w innych kwestiach udawało mi się osiągać najlepsze rezultaty przy minimalnym wysiłku. Lecz to, co wciąż łatwo przychodziło mi podczas moich lat szkolnych, okazało się wręcz niemożliwe w moim późniejszym życiu, jako niezależny przedsiębiorca. Nagle osiąganie pożądanych rezultatów wymagało ode mnie bardzo dużego wysiłku. Jednakże, ponieważ koncentrowałem się na wynikach, to wysiłku, jako takiego, prawie nie dostrzegałem.

14 godzinny dzień pracy szybko stał sie regułą. Po latach udziału w wyścigu szczurów zdałem sobie sprawę, że tak dalej być nie może i zacząłem zmieniać swój time management.

Maciej Maciejewski: I jak udało się panu poprawić własne błędy w wykorzystywaniu czasu?

Martin Geiger: W poszukiwaniu „złotego środka” bardzo pomocne okazały się być moje doświadczenia szkolne. W zasadzie najkorzystniejszą opcją było zawsze odpisywanie zadań domowych od najlepszych uczniów w klasie. Zatem poszukiwałem przedsiębiorców, którzy pracowali inaczej niż ja. Wynik moich badań był taki, że osoby, które z powodzeniem działają i są w stanie zrobić więcej w krótszym czasie, działaja zgodnie z przepisem na sukces zawodowy, który pozwoli nam nie tylko osiągnąć więcej, ale zrobić to jeszcze lepiej. Ale to nie wszystko – ci ludzie mają nawet dłużej i częściej urlop.

Maciej Maciejewski: Jeśli istnieją tacy przedsiębiorcy, to co oni robią inaczej w swoim zarządzaniu czasem? Jakie są ich tajemnice sukcesu?

Martin Geiger: Wszyscy już dawno zauważyliśmy, że rozwiązaniem nie jest pracować jeszcze więcej. Coraz częściej zwracają się do mnie pracowici, utalentowani, inteligentni i ambitni przedsiębiorcy, którzy nie osiągają sukcesów, na jakie zasługują. Ostateczny sekret brzmi – nie pracuj więcej, lecz inaczej. Zasadniczo sukces przedsiębiorczości sprowadza się do niczego innego, jak do przekształcania wiedzy w pieniądz poprzez odpowiednie wykorzystanie czasu. Niezwykle przedsiębiorczy ludzie są po prostu mistrzami zarządzania swoim czasem. Od nich możemy dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać czas, delektując się z radością życiem, a jednocześnie osiągając imponujące wyniki.

Maciej Maciejewski: A jak pan sam panuje nad swoim czasem?

Martin Geiger: Moja książka jest w pewnym sensie wynikiem wieloletnich badań jednej kwestii – w roku poprzedzającym jej wydanie, zorganizowałem noworoczne spotkanie kick-off z moim zespołem, byłem głównym mówcą na 27 konferencjach, przeprowadziłem w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Hiszpanii, w sumie 46 wykładów i warsztatów,  wystartowałem z nowym blogiem, przeprowadziłem cztery seminaria coachingowe i przyznałem 23 nowe licencje. Napisałem tę książkę, a na rynek wprowadzilem kilka nowych produktów. Udało mi się to bez konieczności pracy 12 godzin na dobę i pracy w weekendy. Kocham moją pracę i aby tak pozostało, czas jaki jej poświęcam staram się utrzymywać na jak najniższym poziomie. Jest tak wiele pięknych rzeczy, którym poświęcam moją uwagę – daję sobie czas na dobrą lekturę, relaks, grę w tenisa, wyjścia do restauracji i czas spędzony z rodziną lub przyjaciółmi. Nie mówię o tym, aby się chwalić, ale dlatego, że chciałbym przekazać to innym.

Ty też możesz nauczyć się osiągąć takie wyniki. Dzięki strategiom, które opisałem w mojej książce, jest to możliwe dla każdego. Jestem przekonany, że moja książka pomoże również innym przedsiębiorcom i  samozatrudnionym wspiąć się na wyżyny.

Maciej Maciejewski: Czy mógłby pan po krótce podsumować, o czym jest pana książka?

Martin Geiger: O niczym innym niż o wydajności i jakości życia. Obecny rozwój społeczny doprowadził do tego, że na ogół nie osiągamy ani jednego, ani drugiego. Musimy przestać myśleć o wypoczynku, kiedy pracujemy, a w  czasie wolnym trzeba być myślami jeszcze w pracy. Chodzi o to, aby skupiać się wyłącznie na pracy, gdy pracujemy, a następnie całkowicie poświęcić się swoim zajęciom i pasjom w czasie wolnym, aby móc się nimi w pełni cieszyć. Oczywiście nie jest to takie proste. Staramy się łączyć wydajność i jakość życia, a tym samym uzyskać zrównoważony work-life balance. W rzeczywistości doprowadzamy dokładnie do sytuacji przeciwnej. Jeśli zrobimy to, co musimy zrobić tak szybko, jak to możliwe, to tym więcej czasu zyskamy na rzeczy, które kochamy robić. W mojej książce opisuję, jak tego dokonać.

ReklamaReklama

Maciej Maciejewski: A zatem nowoczesne zarządzanie czasem działa na dwóch poziomach?

Martin Geiger: Dokładnie. Na poziomie zawodowym i osobistym – przy czym w obydwu tych obszarach musimy być aktywni. W zakresie przedsiębiorczosci chodzi o zwiększanie produktywności w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej dzięki prędkości. Na poziomie osobistym o uzyskiwanie dodatkowego czasu w celu poprawy indywidualnej jakości życia.

Maciej Maciejewski: Dziękuję za rozmowę.

Najpopularniejsze tematy poruszane przez Martina Geigera Effizientertainer ® podczas seminariów szkoleniowych. Każdy wykład zawiera liczne i skuteczne metody oraz techniki pracy, w tym instrukcje dotyczące ich natychmiastowego wdrożenia w życie:

10 niezawodnych sposobów jak zmarnować swoje życie i co od jutra zrobić inaczej:

 • Największe mity dotyczące zarządzania czasem i co zrobić inaczej.
 • Jesteś już produktywny czy nadal tylko zajęty?
 • Najważniejsze strategie przetrwania w dobie przeładowania informacyjnego.

Szybszy niż konkurencja. Czynnik konkurencyjności – prędkość:

 • Jakie szanse oferuje nam era szybkiego tempa?
 • Na pasie wyprzedzania do sukcesu – o tym, jak zwiększyć swoją prędkość.
 • Jak drastycznie polepszyć swoją osobistą i zawodową produktywność.

Zarządzanie Czasem 3.0. Skutecznie więcej jakości życia:

 • Więcej wyników przy mniejszym nakładzie pracy – jak osiągnąć więcej w krótszym czasie?
 • Siedem kroków do mistrzowskiego opanowania swojego czasu.
 • Wcześniejszy fajrant – jak zwiększać swoje dokonania i swoją jakość życia?

Czas. Władza. Pieniądze. Sekrety sukcesu produktywnych przedsiębiorców:

 • Jak osiągnąć skutecznie więcej w krótszym czasie?
 • Siedem stopni maksymalnej produktywności – jak zyskownie wykorzystać nasz najcenniejszy zasób?
 • Od know-how do do-now. Zrewolucjonizuj swój time management.

Martin Geiger postawił sobie jako Effizientertainer® za zadanie wspomóc swoich klientów w skutecznym uzyskaniu lepszych wyników zawodowych. Urodzony w 1968 roku w Norymberdze zwrócił na siebie uwagę bardzo wcześnie jako niezależny przedsiębiorca dzięki zawodowym sukcesom w branży usług finansowych. W ciągu kilku lat jego struktura sprzedaży znalazła się w pierwszej dziesiątce w Niemczech. Po zakończeniu swojej wyjątkowej kariery przedsiębiorcy całą swoją uwagę i twórczą moc branży rozwoju osobistego poświęcił stworzonemu Life Coaching wg. metody Martina Geigera, co stanowi dziś największy w Niemczech system licencjonowania niezależnych coacherów za pośrednictwem telefonu.

Na podstawie tych sukcesów szybko ukonstytuował się jako topowy mówca o dużym doświadczeniu praktycznym: w autentyczny i pełen entuzjazmu sposób przekazuje podczas swoich praktycznych wystąpień skuteczne i zrównoważone strategie zarządzania czasem 3.0., które rozwinął w trakcie wielu lat zarządzania przedsiębiorstwem i które z powodzeniem sam stosował. Dziś ten mieszkający w Baden-Baden mówca uchodzi już nie tylko w kręgach zawodowych za eksperta w zakresie zwiększania osobistej i zawodowej wydajności. Impulsy z wykładów, szkoleń i coachingu tego cenionego trenera są pomyślnie stosowane przez entuzjastycznych uczestników jego szkoleń w wielu znanych firmach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Hiszpanii.

Jego sprawdzone cechy działania jak również wyjątkowe umiejętności wykonawcze nadają mu nawet w elitarnych szeregach najlepszych mówców wyjątkową pozycję. Nie na darmo jest on dzisiaj uważany za jednego z najbardziej rozchwytywanych wykładowców, któremu udaje się – jako porywającemu mówcy – dzięki wyjątkowej autentyczności zarówno umiejętnie zabawiać swoich słuchaczy, jak również z humorem przekazać swoje praktyczne strategie. (Effizientertainer®=effizienz + enertainment czyli skuteczność + dobra zabawa przyp. red.)  Jego doświadczenie w zarządzaniu i motywacji bezpośrednio przekładające się w praktyce, chętnie jest wykorzystywane dla przedsiębiorców w mediach na całym świecie, które często piszą o jego niezwykłej metodzie i publikują jego artykuły. Za swoje zasługi Europejski Sojusz Trenerów (Die Europäische Trainerallianz) wybrał go w 2007 Trenerem Roku. Więcej pod www.martingeiger.com

Mogą Cię również zainteresować