Contoh Case Study Marketing Nursing Career Essay Fancy Words For Sat Essay Teachers Cover Letter Ideas Cv Po Angielsku Online Za Darmo Dissertation Technology Management

Renault stawia na ekologię

Renault instaluje największą w Europie instalację solarów. Największa w Europie instalacja ogniw słonecznych ma zająć obszar 450 000 metrów kwadratowych. Za całe przedsięwzięcie odpowiedzialny jest producent samochodów Renault.


Co skłoniło producenta samochodów do podjęcia się tak wielkiego projektu? Można by rzec naiwnie, że ekologia. Owszem, to jeden z ważnych czynników, jednak ważniejsze są realne dochody. Instalacja ogniw, które zasilą elektrownię słoneczną o mocy 60 MW, pozwolą na uzyskanie dużej ilości darmowej energii. Ile dokładnie, tego nie ujawniono, jednak podano, że starczyłoby jej do ciągłego zaopatrzenia w prąd miasteczka mającego 15 tysięcy mieszkańców.

Brzmi to dość enigmatycznie, ale można się domyślić, że zyskanej dzięki słońcu energii będzie całkiem sporo. Renault planuje instalacje paneli na dachach fabryk w Douai, Flins, Maubeuge, Batilly, Sandouville i Cleon. W kilku z tych miejsc panele słoneczne przykryją umieszczone na dachach parkingi oraz konstrukcje dachowe hal wysyłki i magazynowania gotowych samochodów. Wszystko dla Renault wykona firma Gestamp Solar. A wspomniana ekologia? Owszem, jest. Wprowadzenie takich rozwiązań zredukuje emisję dwutlenku węgla o 30 tysięcy ton rocznie. Jako, że Renault nie zdradza planów przed ich realizacją, prace rozpoczną się już w tym miesiącu, a ostatnie śrubki instalacji przykręcone zostaną w lutym 2017 roku.

Mogą Cię również zainteresować