Fourth Grade Science Fair Research Papers Nursery Homework Sheets Pdf Personal Statement For University Admission Sample How To Write A Thank You To A Coworker Classification And Division Essay On Violence In Sports

Ranking największych autorytetów biznesu

przez Magdalena Grabarczyk-Toka

Największe autorytety biznesu to Jacek Santorski, dr Henryka Bochniarz, Andrzej Klesyk i prof. Krzysztof Rybiński. Tak wskazują wyniki badania „Kogo słuchają polscy liderzy” przeprowadzonego po raz drugi przez ośrodek analityczny ThinkTank przy współpracy IMM i Google.

źródło: Instytut Monitorowania Mediówźródło: Instytut Monitorowania Mediów

Badanie było prowadzone w trzech kategoriach: ekonomiści, doradcy, liderzy biznesu. W rankingu głównym zwyciężył Jacek Santorski. W poprzedniej edycji badania w roku 2009 pierwsze miejsce zajął prof. Leszek Balcerowicz.

źródło: Badanie ThinkTank, www.mttp.plźródło: Badanie ThinkTank, www.mttp.pl

Najchętniej słuchani doradcy biznesu

Jacek Santorski – psycholog biznesu, doradca firm, twórca Akademii Psychologii Przywództwa i firmy doradczej Values – podkreśla, że znajomość procedur technicznych nie jest już w firmach wyzwaniem. Konkurencyjność zależy od tego, czy uwalniamy potencjał ludzi. Liderom brakuje zaś wiedzy o tym, jak skutecznie dotrzeć do serc i umysłów. W czołówce najbardziej poważanych doradców znaleźli się również prof. Witold Orłowski, Adrian Furgalski, prof. Andrzej Jacek Blikle i Jacek Socha.

źródło: Instytut Monitorowania Mediówźródło: Instytut Monitorowania Mediów

Menedżerowie i przedsiębiorcy wśród największych autorytetów biznesu w kategorii liderów biznesu na pierwszym miejscu znalazła się dr Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan oraz ex aequo Andrzej Klesyk, prezes PZU. Henryka Bochniarz jest nie tylko twórczynią Lewiatana, również znacznie przyczyniła się do organizacji Kongresu Kobiet, a przy okazji polskiej prezydencji w UE, zainicjowała powstanie Europejskiego Forum Nowych Idei. Z kolei prezes PZU, Andrzej Klesyk, angażuje się w wiele tematów dotyczących nie tylko biznesu, ale również kultury czy edukacji. Na dalszych pozycjach w rankingu liderów biznesu znaleźli się: dr Irena Eris, Leszek Czarnecki, Jan Kulczyk, Maciej Witucki i Jacek Krawiec.

Ekonomiści spadli w rankingu

W tegorocznym badaniu ekonomiści wyraźnie spadli w rankingu ogólnym w porównaniu do edycji z roku 2009. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął prof. Krzysztof Rybiński, rektor uczelni Vistula i profesor SGH, który często i chętnie występuje w mediach. Jest autorem wielu cytowanych, chociaż mocno kontrowersyjnych wypowiedzi (np: „Donald Tusk swoimi działaniami nawiązuje do najgorszych tradycji Gierka” lub „To nie jest przyjazne państwo, to nieprzyjazne draństwo”). Na kolejnych miejscach w rankingu ekonomistów znaleźli się: Leszek Balcerowicz, Ryszard Petru, Robert Gwiazdowski.

Metodologia badania

Inspiracją do przeprowadzenia badania „Kogo słuchają polscy liderzy” był ranking 50 Thinkers, zapoczątkowany przez  Accenture Institute of Strategic Change w 2002 roku, zestawiany w USA co dwa lata. Na wynik miały w różnej proporcji wpływ trzy zmienne: bezpośrednie wskazania polskich liderów biznesu (badanie ilościowe), liczba cytowań i publikacji w prasie i internecie według monitoringu Instytutu Monitorowania Mediów oraz liczba wyszukiwań osoby i jej idei na portalu Google w Insight for Search – statystyki wyszukiwarki. W badaniu liderów wzięło udział 511 osób. Monitoring cytowań oraz wyszukań obejmował okres 12 miesięcy (kwiecień 2011 – maj 2012).

Mogą Cię również zainteresować