Startsiden no sok par søker mann Bilde for katrina norsk erotik Uk dating rolex submariner date Tromso escort erotiske artikler Nye sex noveller vi menn piken 2005 Casualdates Com Delete Account Nord Trøndelag

Przełomowy mini projektor

Projektor przyszłości – 1 cm³ technologii, które mogą być podłączone do laptopa lub telefonu komórkowego. To nowe urządzenie pozwoli na projekcję dokumentów i wideo na ścianie w taki sam sposób, jak przy użyciu tradycyjnych projektorów.


Odpowiada za niego firma Lemoptix, utworzona w wyniku współpracy naukowców z Politechniki Federalnej w Lozannie z przedsiębiorstwem Maher Kayal Laboratory.
Najważniejszymi cechami projektora jest mobilność oraz kompatybilność nie tylko z smartfonami, lecz także z laptopami, komputerami klasy PC i tabletami. Urządzenie będzie mniejsze niż karta płatnicza, a podzespoły optyczne mają objętość zaledwie 1 cm³. Producent chwali się, że zastosowane elementy mikro i elektro-mechaniczne zrewolucjonizują sposób tworzenia projektorów. Malutkie lustro ma charakteryzować niespotykana dotąd zdolność skupiania światła.

Urządzenie jest jeszcze w dość wczesnej fazie produkcji, jednak już w zeszłym miesiącu udało się wyświetlić dzięki niemu obraz w rozdzielczości VGA (640 x 480). Wymagany, minimalny dystans to 50 cm od powierzchni, na którą rzucane jest światło. Przy zachowaniu tej odległości mamy do czynienia z 15-calową przekątną obrazu. Oczywiście można będzie ją zwiększyć, zwyczajnie oddalając projektor. Ten zabieg nie będzie wiązał się z koniecznością zmiany ostrości.

Producent chwali się, że opracowywana przez niego technologia zużywa o 30% mniej elektryczności niż sprzęty powszechnie dotąd stosowane. Dla zainteresowanych tym gadżetem mamy dobrą wiadomość. Trafi on do sprzedaży w 2012 roku, a cena będzie stosunkowo niewielka, ponieważ podzespoły projektora nie należą do najdroższych. Lemoptix jednocześnie pracuje nad interaktywnym projektorem. Rzucany obraz stanowiłby panel dotykowy.

Mogą Cię również zainteresować