Bike Business Plan Samples Essay About Annai Therasa Woolworths Executive Summary Epilepsy Thesis In Africa Lightbox Application Letter Free Download Research Paper Pdf

Program „Jeżdżę z głową” rusza w Polskę

przez Kaja Kulesza

Znamy już listę 100 gimnazjów zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej edycji autorskiego programu edukacyjnego Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową”. Już w tym miesiącu niemal 5 000 uczniów z całej Polski rozpocznie zajęcia na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Sto szkół z całego kraju znalazło się w gronie placówek przyjętych do programu edukacyjnego Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową”. Wśród nich są gimnazja z obszarów wiejskich i szkoły z małych miejscowości (do 50 tys. mieszkańców). Kryterium wyboru szkół była liczba zainteresowanych udziałem w  programie uczniów (minimum 2 klasy). Celem programu „Jeżdżę z głową” jest promocja bezpiecznych zachowań na drodze wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz propagowanie wiedzy na temat zmian w przepisach ruchu drogowego wśród młodych rowerzystów. 

– Gimnazjaliści mają już swoje doświadczenie w jeździe rowerowej, mają własne spostrzeżenia, własną ocenę zachowań innych uczestników ruchu drogowego – powiedziała Teresa Turkowska, nauczyciel i doradca metodyczny w zakresie wychowania komunikacyjnego m. st. Warszawy. – Dlatego są tak ważną grupą odbiorców działań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i to oni właśnie, jako młodzi eksperci ruchu drogowego, będą wpływać na zmianę zachowań również kierowcówdodała.

Przez ostatnie tygodnie 170 nauczycieli uczestniczyło w warsztatach e-learningowych przygotowanych na potrzeby programu. Nauczyciele zapoznali się z serią filmów szkoleniowych przygotowanych przez ekspertów ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, pedagogów, a także partnerów programu – Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wśród nich znalazły się m.in. sekcje bezpieczeństwa ruchu drogowego, przeprowadzania i analizy badań społecznych, a także tworzenia kampanii społecznych. W budowie warsztatów dla nauczycieli, oprócz przedstawicieli partnerów programu, udział brali także nauczyciele wychowania komunikacyjnego. Więcej informacji na temat programu: www.jezdzezglowa.pl.

Mogą Cię również zainteresować