Article Ghostwriter Website Online Equal Opportunity Army Essay Essay On Learning English Death Bed Siegfried Sassoon Analysis Essay

Podróżuję świadomie – seria unikatowych wypraw

przez Ewa Millack

Fundacja Marka Kamińskiego oraz biuro podróży Aslema Tours przygotowały propozycję wyjątkowych wypraw z serii „Podróżuję świadomie”. To nowa inicjatywa realizująca założenia społecznej odpowiedzialności.

Marek KamińskiMarek Kamiński

Programy „Podróżuję świadomie” są próbą połączenia przyjemności podróżowania, poznawania nowego, ciekawego świata z pożytecznym działaniem na rzecz lokalnego środowiska. W zależności od możliwości i sytuacji będzie to więc pomoc przy budowie szpitala w himalajskiej wiosce, materialne wsparcie przy wyposażeniu szkoły, pomoc w pracach polowych, zorganizowanie zajęć dla dzieci lub prace na terenie parków narodowych. – Świadome podróżowanie to uczestniczenie w tej rzeczywistości, w której podróżujemy. To dotykanie świata, poznawanie go,  nie tylko oglądanie i zaliczanie miejsc przez szyby autobusów i hoteli sieciowych. Świadome podróżowanie wzbogaca naszą wiedzę i wyobraźnię – komentuje Marek Kamiński, podróżnik i polarnik.

Przy organizacji wyjazdów „Podróżuję świadomie” angażowane są małe, rodzinne firmy, co wspiera lokalną przedsiębiorczość. Wyprawy są realizowane zgodnie z zasadami ochrony środowiska, a Fundacja Aeris Futuro w imieniu uczestników wyjazdów sadzi drzewka kompensujące emisję dwutlenku węgla emitowanego podczas podróży samolotem. Część dochodu z wypraw jest przekazywana na cele Fundacji Marka Kamińskiego, która od 15 lat pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Tym samym, Fundacja Marka Kamińskiego oraz Aslema Tours realizując programy wypraw z cyklu „Podróżuję świadomie” pomagają nie tylko społecznościom lokalnym w odległych krajach, ale również podopiecznym fundacji tutaj w Polsce.

Główną ideą organizatorów tego przedsięwzięcia jest założenie, iż podróż powinna być owocnym dla obydwu stron spotkaniem, a nie zderzeniem kultur. Natomiast naszą postawę – jako odwiedzających – powinna cechować życzliwa otwartość i szacunek dla odmienności.

Aktualnie zaplanowane wyprawy:

  • 17.03-01.04.2012 – Budowa szpitala w górskiej wiosce w Nepalu, wyprawa trekkingowa;
  • 14.04-21.04.2012 – Pomoc lokalnej psołeczności, Dolina Bougmez, Wysoki Atlas, Maroko;
  • 11.08-24.08.2012 – W poszukiwaniu utraconego raju – wyprawa do Ladakhu;
  • 05.11-24.11.2012 – Całe piękno Etiopii, wsparcie dla Stowarzyszenia Etiopskich Kobiet.

Mogą Cię również zainteresować