Plecak na miarę XXI wieku

Ten plecak oprócz użytecznych rozwiązań, które pomogą spakować się oraz ułatwią dostęp do znajdujących się w środku rzeczy, także przyda się w nagłych wypadkach. Najciekawsza jest jednak możliwość wytwarzania energii dzięki mechanizmowi sprężynującemu w czasie marszu pod wpływem ciężkości bagażu.


Sposób wytwarzania energii wbrew pozorom nie jest aż tak skomplikowany. W części plecaka znajduje się mechanizm sprężynowy, który lekko ugina się pod wpływem ruchu bagażu. W wyniku tarcia, niewielki generator wytwarza energię, którą od razu można ładować zabrane w podróż gadżety. Plecak ma również osobną komorę na zestaw pierwszej pomocy i przeźroczyste komory dla łatwiejszego odnajdywania bagaży.

Część plecaka można odpiąć, robiąc z niego mniejszy pakunek. Jest to świetne rozwiązanie na mniejsze wycieczki, kiedy większość bagaży zostawiamy w schronisku, a w podróż bierzemy tylko rzeczy niezbędne. Niewykluczone, że koncept taki jak ten zostanie zrealizowany, ponieważ mechanizm, który wykorzystywany jest w plecaku to żadna nowość. Stworzono go z myślą o żołnierzach, którzy w czasie marszu mogliby mieć dostęp do szybkiej energii dla własnego sprzętu. Gdyby ten ciekawy pomysł został zrealizowany, żaden miłośnik dalekich wypraw nie mógłby się bez niego obejść.

Mogą Cię również zainteresować