Vijay Bhatkar Essay Writer Apa Format R Statistics Anova How To Write A Biography Bookrags Essayer Sanz Toi Lyrics To Songs Defect Report Template Example

Pay Trade. Firma skazana na sukces?

przez Maciej Maciejewski

Od jakiegoś czasu z zainteresowaniem przyglądam się firmie Pay Trade International Club. Napływa do mnie również wiele zapytań o to przedsięwzięcie. W związku z tym postanowiłem przyjrzeć się bliżej czynnikom, które składają się na tak znaczny sukces tego biznesu.

Na pewno wielu z Was zadaje sobie pytanie: dlaczego jedne firmy działające w systemie network marketing odnoszą sukcesy i zaliczają dynamiczne wzrosty, a innym nie udaje się to pomimo wielu starań? Najbardziej znani ludzie biznesu jednogłośnie stwierdzają, że droga na szczyt to przede wszystkim ciężka praca i dobra strategia. Na przykładzie Pay Trade International Club prześledzimy czynniki, które wpływają na sukces firmy. Wszak w biznesie tylko to prowadzi nas do spełnienia marzeń.

Zaufanie

Po pierwsze – stabilność. Ludzie ufają markom, które znają. Pay Trade działa od 3 lat – to nie rekord świata, ale już wystarczający okres, aby zjednać sobie ludzi i zbudować odpowiednie relacje. To wystarczający okres, aby zrobić jakieś sensowne podsumowania. Mnie w biznesie najbardziej interesują statystyki. To one są dla mnie wykładnią. Nie gołosłowna paplanina oderwana od rzeczywistości i argumentów, ale fakty. Liczby. Sprawdzając firmy zawsze zaczynam od ich wyników finansowych, a najlepiej, kiedy mogę je porównać, zestawić ze sobą zebrane z kilku ostatnich lat działalności. Jak ta kwestia wygląda w Pay Trade? Wykres mówi sam za siebie:

W samym 2015 roku na spotkaniach Business Lunch organizowanych przez Pay Trade pojawiło się 2 tysiące osób. Firma wypłaciła w sumie ok. 5 mln zł. prowizji, a w ręce klubowiczów trafiło 30 luksusowych samochodów, takich marek jak: Mercedes, Lexus czy Porsche. Liczby mówią same za siebie a każdy biznes przecież wymaga od nas tego, aby dbać o stabilność i wizerunek marki w celu osiągnięcia długodystansowych celów. To ważne.

Emocje

Każde przedsiębiorstwo i marka powinny posiadać swoją misję i wartości, które reprezentują. Jesteśmy wyczuleni na cechy, z którymi identyfikuje się dana marka. Także przynależność do klubu biznesowego jest swoistą deklaracją – pokazuje, że wartości wyznawane przez firmę są priorytetami także dla klubowiczów. Ujednolicenie i skodyfikowanie misji firmy ma wiele zalet. Na przykładzie Pay Trade widzimy, jak wiele znaczy możliwość identyfikowania się z klubem i marką, jak bardzo motywuje posiadanie wspólnych celów i wartości. Dane mi było rozmawiać z członkami tej społeczności i byłem zaskoczony ich postawą pod tym względem. Jak się dowiedziałem w niedawno przeprowadzonej rozmowie z Piotrem Karkoszką, dyrektorem generalnym Pay Trade:

Misją Pay Trade jest wyznaczanie nowych szlaków i poszerzanie biznesowych horyzontów. Tak, aby każdy mógł cieszyć się wolnością finansową i bezpieczeństwem.

Sukces bez granic

Mierz wysoko! Czy nie tego uczyli nas ostatnio Anthonny Robbins i Nick Vujicic podczas szkoleń w Polsce? W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć naprawdę wiele, warto wyjść ze swoją ofertą poza granice ojczyzny. Kolejnym kluczem do sukcesu jest zatem międzynarodowa perspektywa – nie bójmy się zmierzać na szczyt. Tak właśnie postąpił Klub Pay Trade: – Nie ograniczamy swojego działania do granic Polski. Dziś zrzeszamy ludzi z 15 krajów, działamy w Wielkiej Brytanii, na Ukrainie, w Holandii, Egipcie, Dubaju i wielu innych miejscach świata – powiedział mi Artur Stanaszek, dyrektor finansowy Pay Trade.

Przyjazny system

Kolejna ważna cecha firm, które odnoszą sukces to transparentność i kompleksowość. System działania musi być przejrzysty i przyjazny. Jak powiedzieli mi klubowicze, Pay Trade od samego początku zapewnienia im wygodę i komfort działania. Specjalnie dla nich stworzony został tzw. Kluczowy Numer, czyli infolinia, pod którą mogą uzyskać wszelkie niezbędne informacje (między innymi z zakresu prawa, księgowości, marketingu itd.). Na początku nie wierzyłem, ale nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził… To działa. – Pay Trade wie, iż swoim klubowiczom musimy  zapewnić wszystkie niezbędne narzędzia i rozwiązania do pracy. Klub stawia nacisk nie tylko na biznes ale także na poprawę jakości życia, wartości rodzinne, zdrowie i przyjaźń – dodał Karkoszka.

Dzięki temu nie jest to tylko sposób na zarabianie pieniędzy ale także na poznawanie inspirujących ludzi i rozwijanie swojego biznesu. Osoby, do których skierowana jest oferta Twojej firmy także powinny być dla Ciebie najważniejsze – bez nich żadne przedsięwzięcie gospodarcze nie osiągnie sukcesu!

Rozwój

Osoby związane z Twoją firmą muszą mieć szanse rozwoju. Dla ludzi liczą się nie tylko pieniądze i możliwości zarobku, ale także wartość dodana, jaką im oferujesz. Z rozmów, które przeprowadziłem wynika, iż Pay Trade kładzie silny nacisk na rozwój. Klubowicze uczestniczą w licznych szkoleniach i warsztatach Akademii Rozwoju, aby stale podnosić i szlifować swoje kompetencje. Osobiście wziąłem udział w jednym z takich spotkań, co zapewne niebawem zrelacjonuję na łamach naszego pisma.

O wysoki poziom szkoleń dba Piotr Karkoszka – udziałowiec i dyrektor generalny Pay Trade, coach, ekspert występujący między innymi na antenie TVN, który w tym roku dołączył do zarządu Pay Trade tworzonego przez Łukasza Sawa (CEO) i Artura Stanaszka (CFO). Muszę przyznać, że firma to też konkretny lifestyle – klubowicze Pay Trade wyjeżdżają na wspólne wakacje w egzotycznych krajach, podczas których mogą lepiej się poznać, zintegrować i zrelaksować. Tylko w tym roku odbyły się już dwa takie wyjazdy, a na horyzoncie rysują się kolejne. Kto wie? Być może i na taką eskapadę wyruszę z naszym reporterskim zoomem?

Lifestyle 

Emblematy Twojej firmy to coś, co powinno stale towarzyszyć marce. Pozwól ludziom budzić się, spędzać czas, rozwijać umiejętności, bawić się i zasypiać razem z Twoim brandem. Takie rzeczy obserwuję od kilkunastu lat w największych i najbardziej dochodowych firmach MLM świata. Jak zauważyłem, pamięta o tym również Pay Trade. W ostatnim czasie firma uruchomiła dedykowany dla swoich klubowiczów sklep, w którym czekają na nich wszelkie niezbędne gadżety i akcesoria z logo klubu np. wizytówki, foldery, długopisy, leżaki czy koce.

Marketing

Jeśli myślisz, że wielki sukces bez marketingu jest możliwy – mylisz się. Dziś każdy musi się promować – oczywiście za pomocą odpowiednich dla swojego biznesu narzędzi. Wypłynięcie na szerokie wody bez pomocy specjalistów w dziedzinie reklamy będzie bardzo trudne. Jeśli marzysz o dynamicznym rozwoju skorzystaj zatem z wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy się na tym znają i pozwól im zaopiekować się marketingiem oraz wizerunkiem Twojego brandu. Konkurencja Cię kopiuje? To świetnie! Wygląda na to, że jesteś liderem w swojej dziedzinie – teraz to Ty rozkładasz karty i wyznaczasz trendy. Wydaje mi się, że tak właśnie jest w przypadku Pay Trade. Klub ma ostatnio wielu naśladowców, co tylko potwierdza jego pozycję na rynku.

CSR

Firma to nie tylko biznes – to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Każdy najmniejszy sukcesik to ich dzieło, którym warto dzielić się ze światem, by zmieniać go na lepsze. Właśnie dlatego tak wiele firm angażuje się w działalność charytatywną, wspieranie wartościowych inicjatyw i ludzi. Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to właśnie odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. Na naszych łamach piszemy o tym dość często i namawiamy firmy MLM oraz ich partnerów do angażowania się w różnego typu akcje. To buduje markę i wizerunek każdego z osobna oraz w konsekwencji całego sektora.

Klienci oraz inwestorzy są bardziej zainteresowani firmami, które oprócz osiągania dobrych wyników finansowych dbają także o budowanie swojego wizerunku i relacji z otoczeniem.

Dziś coraz częściej wiarygodność finansowa równa się wiarygodności społecznej. Widzę, że także Pay Trade wie, jak ważny jest CSR – klub wspiera sportowców, fundacje i pro społeczne inicjatywy. Podopiecznymi klubu są Krzysztof „Diablo” Włodarczyk – znany bokser, mistrz świata, który osobiście pojawia się na spotkaniach oraz Antonii Chmielewski – judoka i zawodnik mieszanych sztuk walki. Obaj podczas swoich pojedynków występują w klubowych barwach. Klub wspiera także Pay Trade Racing Team – motocyklową drużynę pasjonatów sportu i biznesu oraz Przemysława Szymanowskiego – wybitnego triathlonistę w drodze po olimpijskie złoto.

Popieram i polecam innym. Dzięki takiej strategii Twoja firma będzie wyznaczać  trendy na rynku – coraz większa liczba naśladowców jest natomiast najlepszym dowodem na to, że warto. Na potwierdzenie można dodać, że klubem zainteresował się międzynarodowy holding AVAS – którego misją jest zrzeszanie nowoczesnych przedsiębiorców i polepszanie warunków prowadzenia biznesu. 11 placówek AVAS  mieści się w Europie Środkowo-Wschodniej, regionie śródziemnomorskim oraz Ameryce Północnej.

Pay Trade wie także, iż nie ma nic cenniejszego niż rozwój – dlatego stale szlifuje swój diament i doskonali ofertę. Twoja firma także musi to robić, jeśli chcesz zostać zauważony i doceniony. Wszystko sprowadza się do prostej konkluzji: jeśli prowadzisz biznes możesz wybrać jedną z dwóch dróg. Zostać tam, gdzie jesteś, lub wzorować się na najlepszych i dążyć do miejsca, w którym czeka świeżość, sukces, pieniądze i spełnienie Twoich marzeń. Co wybierzesz?

Artykuł pochodzi z najnowszego, drukowanego wydania "Network Magazynu" (nr 35). Kupić można go pod www.leadershop.pl lub www.leadershop.pl.

Mogą Cię również zainteresować