MWC w Barcelonie to jedna z największych imprez branżowych na świecie, gromadząca co roku międzynarodowych wystawców i gości. Jest to okazja do zaprezentowania swoich osiągnięć, nawiązania nowych kontaktów, a także zapoznania się z nowinkami z zakresu nowych technologii i telekomunikacji. Podczas targów firma ZTE zaprezentuje dwa nowe smartfony, które bazują na technologii LTE oraz systemie operacyjnym Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Pierwszy ze smartfonów, model PF 200, będzie wyposażony w 4.3 calowy, dotykowy wyświetlacz QHD, procesor 1.2GHz oraz dwa aparaty – tylny 8Mpx oraz przedni, 2Mpx przeznaczony do realizowania połączeń wideo o rozdzielczości 1080p. Urządzenie jest dostosowane do pracy z głównymi zakresami GSM, UMTS oraz LTE, a dodatkowo zostało wyposażone w moduł Bluetooth 2.1, WiFi oraz A-GPS. Telefon jest także kompatybilny ze standardem DLNA (Digital Living Network Aliance), NFC (Near Field Communications) oraz MHL (Mobile High-definition Link), za pomocą którego można kreować połączenia z domowymi urządzeniami audio oraz wideo.

Drugi z telefonów – N910 będzie pracował w oparciu o procesor taktowany zegarem 1.5Ghz. Urządzenie obsługuje połączenia LTE FDD, CDMA oraz EVDO. Wyposażony jest w dotykowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz dwa aparaty – tylny o rozdzielczości 5Mpx z autofocusem i fleszem oraz przedni, który można wykorzystać podczas wykonywania połączeń wideo. Z dodatkowych funkcji telefon posiada technologię Bluetooth, WiFi, GPOS oraz jest kompatybilny ze standardem DLNA.

– Z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia MWC w Barcelonie, kiedy to będziemy mogli zaprezentować nasze dwa najnowsze smartfony. Mamy nadzieję, że nasza oferta okaże się interesująca dla osób odwiedzających targi, a jednocześnie liczymy, że cała impreza będzie dla nas źródłem nowych kontaktów – mówi Paweł Dwornik, odpowiedzialny za segment terminali w ZTE Poland. Mobile World Cogress odbędzie się w dniach 27-30 marca br. w Barcelonie.