Wydawnictwo Studio Emka opublikowało trzy ciekawe pozycje książkowe. Pierwszą z nich jest „Drive” autorstwa Daniela H. Pinka. Drive to nowe spojrzenie na motywację. Autor dostarcza narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia zmian we własnym życiu, obala tradycyjny pogląd na to, co naprawdę nas motywuje. Większość z nas przekonana jest, iż najlepszym sposobem na zmotywowanie siebie i innych są nagrody i kary czyli filozofia kija i marchewki. A to błąd, bowiem tajemnicą pozwalającą uzyskać wysokie wyniki oraz satysfakcję – w pracy, w szkole i w domu – jest głęboko zakorzeniona w człowieku potrzeba kierowania swoim własnym życiem, uczenia się i potrzeba tworzenia czegoś nowego i lepszego.

Korzystając z wyników naukowych badań nad tym problemem, Pink ujawnia rozbieżność między nauką a praktyką w biznesie, uzmysławia, jaki to ma wpływ na każdy aspekt naszego życia. Dowodzi, że to co motywowało ludzi skutecznie w dwudziestym wieku, jest w zupełnym rozbracie ze współczesnymi wyzwaniami. Drive aż kipi od wspaniałych pomysłów – to wyjątkowa książka, która zmienia sposób myślenia i podejścia do życia. Pokazuje, jak możemy wykorzystać tę wiedzę, by pracować mądrzej i żyć lepiej.

Nowa książka Anne Watson nosi tytuł „Sukces z NLP”. Zdaniem niektórych osób NLP (programowanie neurolingwistyczne) stanowi bilet na drogę do osiągania doskonałości w każdej sytuacji. Mówią: „Dzięki niemu możesz mierzyć wyżej, robić więcej i wybijać się ponad przeciętność.” NLP to zarówno sztuka jak i nauka osiągania doskonałości. Opiera się na tzw. zdrowym rozsądku, ale i psychologii życia codziennego. W książce „Sukces z NLP” omówione zostały typowe sytuacje, dylematy, wyzwania i problemy z życia osobistego oraz zawodowego, a następnie oparte na Programowaniu Neurolingwistycznym rozwiązania, które dają wszystko, czego potrzeba do dokonania własnej transformacji. Książka pomaga gruntowanie poprawić skuteczność w zawodzie i wykorzystać pełnię swego potencjału.

„Myśl jak zwycięzca” to najnowsza pozycja Noaha Blumenthala. Każdy może stracić panowanie nad sobą – i z pewnością nie jest to dla nikogo przyjemne. A co byś powiedział na to, gdyby okazało się, że pomimo niesprzyjających okoliczności, w takim momencie jesteś w stanie utrzymać dobrą kondycję psychiczną ? Uwierz, to jest możliwe. „Myśl jak zwycięzca” to książka, która uczy, jak nadać właściwy kierunek destrukcyjnym myślom i działaniom. Tajemnica polega na sztuce zapanowania nad swoimi myślami. Noah Blumenthal napisał książkę poruszającą i zawierającą głębokie przesłania. Oto jej fragment: „Stojąc na szczycie góry w Szwajcarii Jeff był przekonany, że pojął, na czym polega sekret prowadzenia wspaniałego życia. Minęło osiem lat. Jeff był wschodzącą gwiazdą w firmie, w której pracował, i oczekiwał przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka. I wtedy zobaczył, że wszystko układa się nie tak, jak chciał.” Wybierz się w tę niebywałą podróż, w czasie której główny bohater dostrzega, czego nie zauważył wtedy, stojąc na szycie. Dowiedz się jak można nadrobić stracony czas i naprawić popełnione błędy.