Nietypowe połączenie notebooka i tabletu ciągle wzbudza wiele emocji, bo choć innowacyjności i funkcjonalności nikt nie może mu odmówić to cena, jaką trzeba za niego zapłacić studzi zapędy wielu miłośników technologii mobilnych.

Sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej w przypadku dualbooka Entourage Pocket Edge. Urządzenie oferuje swojemu właścicielowi dwa dotykowe ekrany. Jeden monochromatyczny o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 800 x 600 pikseli wykonany w technologii E-Ink, a drugi kolorowy, 7 calowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli z opornościowym panelem dotykowym. Sprzęt ma preinstalowane 2 systemy operacyjne: Google Android 1.6 oraz jedną z dystrybucji Linuksa.

Urządzenie posiada 4 GB wbudowanej pamięci z czego 3 GB jest dostępne dla użytkownika, czytnik kart pamięci, 2 megapikselową kamerę, moduł WiFi 802.11b/g i port miniUSB. Wśród obsługiwanych formatów można wymienić PDF i ePUB. Producent zapewnia, że na jednym ładowaniu ten dualbook jest w stanie pracować nawet do 6 godzin. Na sukces rynkowy urządzenia może wpłynąć atrakcyjna cena, która oscyluje w granicy 400 dolarów.