John Singleton Copley Paul Revere Analysis Essay Systematic Literature Review Dementia Reflective Essay Examples Using Gibbs Model Queue Data Structure Multiple Choice Questions

Niebezpieczna podróż

To, że samochodowy fotelik dziecięcy jest dopuszczony do sprzedaży i ma homologację wcale nie oznacza jeszcze, że jest bezpieczny. Tak wynika z najnowszego, międzynarodowego testu z udziałem Fundacji Pro-Test, w którym szczegółowym badaniom poddano 28 fotelików dostępnych na polskim rynku.


W ramach testu foteliki samochodowe dla dzieci w różnym wieku zostały sprawdzone pod względem bezpieczeństwa w testach zderzeniowych. Eksperci ocenili także sposób ich obsługi oraz komfort dziecka.

Z testu wynika, że jeden z badanych fotelików tylko w miernym stopniu zapewnia bezpieczeństwo dziecku podczas wypadku. To Cam Viaggiosicuro S 157, który nie zdał egzaminu zarówno podczas zderzenia bocznego, jak i czołowego. Zaś trzy foteliki wypadły miernie w ogólnej klasyfikacji (Casualplay Prima Fix, Brevi Grand Prix T2 i Cam Viaggiosicuro S 157). Tylko jeden model okazał się natomiast bardzo dobry.

Co ciekawe, to czy dany fotelik będzie bezpieczny czy nie, zależy nie tylko od jego konstrukcji, ale i od sposobu jego mocowania w samochodzie. I tak foteliki montowane na specjalnych bazach okazywały się z reguły lepsze niż te same modele bez bazy przypięte zapięciem Isofix. Jeszcze inaczej zachowywały się natomiast w testach zderzeniowych, kiedy były przypięte pasami bezpieczeństwa. Warto tu zaznaczyć, że system mocowania Isofix nie zawsze zapewnia lepszą ochronę dziecku podczas wypadku niż zwykłe pasy. Pełne wyniki testu na www.Pro-Test.pl.

Mogą Cię również zainteresować