źródło: www.flickr.com źródło: www.flickr.com

Nowa funkcja daje nam możliwość wyszukiwania głosowego, informacje o ruchu na trasie czy nawigację pieszą. Standardowo nawigacja od Google wspiera również widok Street View oraz „szukanie wzdłuż trasy”, co pozwala na zlokalizowanie interesujących miejsc znajdujących się na drodze naszego przejazdu. Dzięki trybowi „W drodze” można korzystać z urządzenia w czasie jazdy, po umieszczeniu smartfona w stacji dokującej (na razie tylko dla urządzeń z Androidem w wersji 2.0 lub nowszych).

Oczywiście użytkownicy mają dostęp do znanych wcześniej rozwiązań, takich jak wyszukiwarka bazująca na naszej lokalizacji oraz warstwa map satelitarnych. Dzięki niedawno zaprezentowanemu rozwiązaniu testowemu możliwe jest także pobranie okolicznych map do korzystania z nich w trybie offline. Niestety nie zdołano uniknąć pewny wad. Można ściągnąć wyłącznie dane z otaczających nas kilkunastu kilometrów, a proces trzeba powtarzać co miesiąc, po tym czasie mapy są automatycznie usuwane.

Nowe Mapy Google z nawigacją można znaleźć w Android Markecie. Na razie firma nie poinformowała, kiedy odpowiednik narzędzia zostanie udostępniony dla konkurencyjnego iOS. Oto krótki film prezentujący możliwości nawigacji od Google: