Watermark An Essay On Venice Preface To The Leatherstocking Tales Summary Literature Review On Automatic Irrigation System Credit Cover Letter Examples

Nakarm psiaka emailem. Nowe oblicze charytatywności

przez Szymon Baranowski

Nakarmienie bezdomnego psa poprzez przekazanie swojego adresu mailowego? To możliwe dzięki akcji ,,Karmimy Psiaki”. Zasada działania akcji jest prosta – każde 3 osoby, które wezmą w niej udział to jeden posiłek.

źródło: flickr.comźródło: flickr.com

– Można powiedzieć, że wystarczy raz pomóc, żeby pomagać bez wysiłku każdego dnia – mówi organizatorka akcji Joanna Pawłowska. – Psiaki nakarmiło już 144 tys. osób, m.in. znane gwiazdy jak Kayah czy Martyna Wojciechowska. Akcję wyróżnia innowacyjny mechanizm, dzięki któremu jednokrotne przekazanie swojego adresu mailowego przekłada się na stałą pomoc.

– Aby nakarmić psiaka, należy odwiedzić stronę Karmimypsiaki.pl i wybrać czworonoga, któremu chcemy pomóc – tłumaczy Pawłowska. – Nasza inicjatywa różni się od wielu innych tym, że nie polega na codziennym klikaniu. Wystarczy pomóc poprzez podanie swojego adresu mailowego i wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji reklamowych od sponsorów. W ten sposób możemy pozyskać fundusze na zakup karmy i promocję akcji. Dzięki temu osoby pomagające nie ponoszą żadnych kosztów, a akcja codziennie przynosi efekty – podkreśla.

Akcja ,,Karmimy Psiaki” to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest zbieranie środków na posiłki dla bezdomnych zwierząt, które przebywają w schroniskach. Do tej pory psiaki nakarmiło 144 tys. osób. Akcję wsparły także 24 znane gwiazdy, m.in. Kayah, zespół Myslovitz, Martyna Wojciechowska, Maryla Rodowicz, Doda, Kamil Bednarek i Robert Burneika. Dzięki akcji udało się także znaleźć nowy dom dla 40 psów.

– Akcja powstała z miłości do zwierząt oraz przekonania o tym, że jesteśmy w stanie zorganizować inicjatywę, dzięki której nie tylko zyskamy jednorazową pomoc, ale zaangażujemy internautów w walkę o polepszenie losu bezdomnych zwierząt – dodaje Pawłowska. – Pamiętajmy, że psy cierpią zazwyczaj z powodu ludzkiej bezmyślności i nieodpowiedzialności.

W 2010 roku w 148 schroniskach skontrolowanych przez inspektorów weterynaryjnych w całej Polsce przebywało ponad 98 tys. psów i 21 tys. kotów. Pierwsza edycja akcji ,,Karmimy Psiaki” pomaga schronisku „Psitulmnie” z Zabrza, w którym ponad 300 psów czeka na odmianę swojego losu i znalezienie kochających właścicieli. – Wśród psów, którym obecnie pomagamy, znajdują się psy rasowe. Natomiast większość to mieszańce i kundelki. Zdarzają się szczeniaki, ale także kilkunastoletnie psy, które połowę swojego życia spędziły w schronisku – mówi organizatorka akcji. – Oczywiście bardzo cieszymy się z osiągniętych efektów. Zwłaszcza, że wszystko zawdzięczamy wyłącznie ludzkiej życzliwości. Jednak to ciągle kropla w morzu potrzeb schroniska. Oprócz karmy potrzebne są środki czystości, koce i pieniądze na leki oraz weterynarzy.

Akcja potrwa do końca sierpnia 2012 roku. Patronem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Zabrzu. Organizatorzy akcji już planują pomoc dla kolejnych schronisk w Polsce. Jak przyłączyć się do akcji?  

  • Wejdź na stronę www.karmimypsiaki.pl
  • Wybierz psiaka, któremu chcesz pomóc
  • Zostaw swój adres e-mail
  • Powiedz o akcji znajomym – razem zrobimy więcej!

Mogą Cię również zainteresować