Transfer College Report Common App Blue Resume Template Free Download Malaysia Cheap Biography Proofreading Services Online Masters Essay Editor Sites Online The Watsons Go To Birmingham Summary Chapter 11

Najchętniej sprowadzane auta

przez Tomasz Głowacki, źródło: Onet.pl

Polacy nadal lubują się w sprowadzaniu aut z zachodniej granicy. W ciągu ostatniego roku nastąpił wzrost popytu sprowadzanych, używanych samochodów o 12,22%. Niestety za ilością nie idzie jakość.


Jak podaje instytut badawczy Samar od początku roku zarejestrowano już 291 168 samochodów osobowych z importu, czyli o 31 711 sztuk więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Co ciekawe, można w tym przypadku zauważyć jeden trend. Rynek aut używanych szybko reaguje na zmiany kursu złotego. Import samochodów używanych w maju nie był szczególnie opłacalny, gdyż kurs EUR/PLN przebił poziom 4,00 zł zaś pod koniec miesiąca osiągnął nawet okolice 4,17 zł

W rankingu najchętniej sprowadzanych do Polski samochodów używanych liderem niezmiennie pozostaje Volkswagen. Od początku roku zarejestrowano już 53 233 aut tej marki, o 13,30% więcej niż w analogicznym okresie roku 2009. Wiceliderem pozostaje Opel z wynikiem na poziomie 35 889 sztuk, co oznacza wzrost o 7,2%. Kolejne miejsca zajmują Renault, Ford, Audi, BMW, Mercedes, Peugeot, SEAT i Toyota.

Jak zwykle bywa w przypadku sprowadzanych aut, szczególnym zainteresowaniem cieszą się samochody, które mają po kilkanaście lat. Samar wyliczył, że najwięcej aut było w wieku od 4 do 10 lat, które stanowią 47% liczby wszystkich sprowadzonych do Polski samochodów. Auta w wieku powyżej 10 lat stanowiły 43% importu, natomiast samochody najmłodsze, w wieku do 4 lat, to 10% importu.

Mogą Cię również zainteresować