Premiera zbiega się w czasie z dniem, w którym naprzeciwko siebie, pod wodzą nowych trenerów, staną drużyny Chelsea i Bayern Monachium. Autorzy, Juan Carlom Cubeiro i Leonor Gallardo, autorytety w temacie zarządzania przekonują, że świat futbolu nie różni się zbytnio od biznesowego. Sprawnie budują paralelę między piłkarskim coachingiem, a przewodniczeniem zespołom w przedsiębiorstwie. Książka to prawdziwa kopalnia rad w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, zachowania autorytetu, motywowania, czy obiektywnego rządzenia podwładnymi. Każdy lider zespołu powinien zapoznać się z tą książką. Bo okazuje się, że wiele można nauczyć się na przykładzie Mourinho i Gaurdioli.

Dzisiejszy futbol to coś znacznie więcej niż zwykłe występy przed publicznością. To także wyjątkowi ludzie i wielkie legendy, które będą wspominane przez kolejne pokolenia. Bez wątpienia należą do nich dwaj niezwykli trenerzy, których zasługi, charyzma i talent sprawiają, że na zawsze zapisali się w historii futbolu.

José Mourinho i Pep Guardiola pod niemal każdym względem reprezentują całkowicie odmienne podejście do swojej roli. Mają różne sposoby prowadzenia drużyny, a ich osobowości są jak ogień i woda. Łączy ich jednak to, co najważniejsze: pragnienie wygrywania i sukcesy ich zespołów.

W tej książce znajdą Państwo charakterystykę obu postaci. Przeczytają o tym, co je dzieli i co łączy, dowiedzą się, w jaki sposób motywują swoich piłkarzy, jak analizują taktykę rywali, jak wyglądają ich relacje z mediami i jakie stosują strategie. Wnikliwie opisane wydarzenia z życia Mourinho i Guardioli autorzy wzbogacają przydatnymi i ciekawymi informacjami na temat ich pasjonującej, chociaż czasem trochę przeklętej profesji. Ta książka pozwala zrozumieć filozofię każdego z nich. Jest wielką pomocą dla wszystkich, którzy kiedyś chcieliby się rzucić w wir pracy trenerskiej, albo tylko kierować grupą i wydobyć z innych to, co najlepsze.

JUAN CARLOS CUBEIRO – uważany za jednego z najlepszych w Europie ekspertów w dziedzinie przywództwa i coachingu. Honorowy prezes Hiszpańskiego Stowarzyszenia Coachingu; wykłada m.in. na Uniwersytecie Deusto w Bilbao, na CEU San Pablo w Madrycie i w Fundesem Business School w Alicante. Autor blisko trzydziestu książek.

LEONOR GALLARDO GUERRERO – doktor nauk o kulturze fizycznej i sporcie; wykłada na Uniwersytecie Castilla-La Mancha, jest też dyrektorką uniwersyteckiego kursu Zarządzania Sportem w Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.