Resume Iphone Computer Security Homework Exemple De Cv Pour Ado De 16 Ans Missing Homework Punishment Appeal To The Colored Citizens Of World Analysis Essay Type My Physics Case Study

Mourinho vs. Guardiola

przez Łukasz Kuśnierz

28 sierpnia 2013 roku ukaże się w Polsce książka Mourinho vs. Guardiola. Nowa pozycja wydawnictwa SQN pokazuje trenerów tym razem nie od strony sportowej, ale porównuje pod kątem osobowości oraz stylu pracy i zarządzania drużyną.

Premiera zbiega się w czasie z dniem, w którym naprzeciwko siebie, pod wodzą nowych trenerów, staną drużyny Chelsea i Bayern Monachium. Autorzy, Juan Carlom Cubeiro i Leonor Gallardo, autorytety w temacie zarządzania przekonują, że świat futbolu nie różni się zbytnio od biznesowego. Sprawnie budują paralelę między piłkarskim coachingiem, a przewodniczeniem zespołom w przedsiębiorstwie. Książka to prawdziwa kopalnia rad w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, zachowania autorytetu, motywowania, czy obiektywnego rządzenia podwładnymi. Każdy lider zespołu powinien zapoznać się z tą książką. Bo okazuje się, że wiele można nauczyć się na przykładzie Mourinho i Gaurdioli.

Dzisiejszy futbol to coś znacznie więcej niż zwykłe występy przed publicznością. To także wyjątkowi ludzie i wielkie legendy, które będą wspominane przez kolejne pokolenia. Bez wątpienia należą do nich dwaj niezwykli trenerzy, których zasługi, charyzma i talent sprawiają, że na zawsze zapisali się w historii futbolu.

José Mourinho i Pep Guardiola pod niemal każdym względem reprezentują całkowicie odmienne podejście do swojej roli. Mają różne sposoby prowadzenia drużyny, a ich osobowości są jak ogień i woda. Łączy ich jednak to, co najważniejsze: pragnienie wygrywania i sukcesy ich zespołów.

W tej książce znajdą Państwo charakterystykę obu postaci. Przeczytają o tym, co je dzieli i co łączy, dowiedzą się, w jaki sposób motywują swoich piłkarzy, jak analizują taktykę rywali, jak wyglądają ich relacje z mediami i jakie stosują strategie. Wnikliwie opisane wydarzenia z życia Mourinho i Guardioli autorzy wzbogacają przydatnymi i ciekawymi informacjami na temat ich pasjonującej, chociaż czasem trochę przeklętej profesji. Ta książka pozwala zrozumieć filozofię każdego z nich. Jest wielką pomocą dla wszystkich, którzy kiedyś chcieliby się rzucić w wir pracy trenerskiej, albo tylko kierować grupą i wydobyć z innych to, co najlepsze.

JUAN CARLOS CUBEIRO – uważany za jednego z najlepszych w Europie ekspertów w dziedzinie przywództwa i coachingu. Honorowy prezes Hiszpańskiego Stowarzyszenia Coachingu; wykłada m.in. na Uniwersytecie Deusto w Bilbao, na CEU San Pablo w Madrycie i w Fundesem Business School w Alicante. Autor blisko trzydziestu książek.

LEONOR GALLARDO GUERRERO – doktor nauk o kulturze fizycznej i sporcie; wykłada na Uniwersytecie Castilla-La Mancha, jest też dyrektorką uniwersyteckiego kursu Zarządzania Sportem w Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.

Mogą Cię również zainteresować