Nagrywarki SuperMulti są jedynymi na rynku, które obsługują trzeci format DVD-RAM. Ten system zapisu pozwala formatować dyski optyczne do FAT-32, dzięki czemu zachowują się jak wymienny dysk twardy. DVD-RAM posiada gwarancję prawidłowego zapisu (Defect Management), nie potrzebuje finalizacji sesji i pozwala na edycję video bezpośrednio na płycie.

- W zeszłym roku wprowadziliśmy na polski rynek nagrywarkę GSA-4163B i do dziś urządzenie to cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich użytkowników. Model GSA-4163B został wielokrotnie nagrodzony przez najważniejsze polskie czasopisma komputerowe. Wprowadzana obecnie nagrywarka GSA - 4167B, przeniesie użytkowników w nowy wymiar jakości, uniwersalności i szybkości działania - powiedział Tomasz Wiśniewski z firmy LG Electronics. – Nasz najnowszy produkt posiada możliwość obsługi wszystkich formatów DVD i CD dostępnych na rynku. Nagrywarka GSA - 4167B jest doskonałą propozycją dla wszystkich, nawet najbardziej zaawansowanych i wymagających, użytkowników – dodał Tomasz Wiśniewski.

Prędkość zapisu poszczególnych rodzajów płyt wynosi odpowiednio: DVD-R - 16x, DVD-RW - 6x, DVD+R - 16x, DVD+RW - 8x, DVD-RAM - 5x, DVD+R dwuwarstwowa - 6x, DVD-R dwuwarstwowa 4x, CD-R - 48x, CD-RW - 32x. Szybkość transmisji danych dla nośników CD to 7200 KB/s (max 48x), a DVD - 22160 KB/s (max 16x).

Do każdego egzemplarza dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim, a wersja elektroniczna zamieszczona jest na płycie CD. Montaż urządzenia jest prosty i szybki. Ponadto LG dostarcza polskojęzyczną instrukcję do dołączanego oprogramowania. Sugerowana przez producenta cena urządzenia wynosi 229 zł brutto.

(Źródło: LG Polska)