Rosyjska firma Orbital Technologies zaprezentowała swoje plany dotyczące kosmicznej turystyki. Jeśli wszystko będzie się odbywać zgodnie z harmonogramem, już w 2016 roku na orbicie znajdzie się hotel przystosowany do pobytu bogatych, żądnych niecodziennych wrażeń turystów.

Nietypowe, trwające 5 dni kosmiczne wczasy będą kosztować 100 tys. funtów. Niestety, nie są to jedyne opłaty. Od samego pobytu znacznie droższa będzie podróż do hotelu na pokładzie rakiety Sojuz. Na lot w obie strony trzeba zarezerwować w sumie dwa dni. Bilet na taką wyprawę został wyceniony na 500 tys. funtów. A więc tygodniowy urlop po przeliczeniu będzie kosztował około 3 mln złotych. Co za taką kwotę otrzymają goście hotelu?

Poza zapierającym dech w piersiach widokiem naszej planety, główną atrakcją ma być sam pobyt w stanie nieważkości, co wiąże się m.in. z możliwością wyboru pionowego lub poziomego ustawienia łóżek. Kosmiczni turyści zjedzą smaczne posiłki, takie jak: cielęcina z borowikami, puree z białej fasoli, zupa ziemniaczana i kompot śliwkowy. W porównaniu z menu znanym astronautom i kosmonautom będą to prawdziwe smakołyki. Wczasowicze mogą też liczyć na niespodziewane odwiedziny. Hotel zostanie, bowiem zbudowany tak, by w razie problemów mógł służyć jako kapsuła ratunkowa dla personelu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chcesz poczuć się jak Hermaszewski? Mówisz i masz…