Environment Day Celebration In School Essay The Davinci Code Book Review Essay Samples The Jungle Books By Rudyard Kipling Summary Ask A Question In A Research Paper

Kontrowersyjny lek na nowotwory

przez Piotr Hoffman

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich chorych na raka. Dość popularny w pewnych kręgach narkotyk został przystosowany do leczenia nowotworów krwi.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

O tym, że extasy, znane również pod nazwą MDMA jest skuteczne w walce z nowotworami krwi, uczeni wiedzieli już od jakiegoś czasu. Jednak do tej pory dawka narkotyku, którą chory musiałby przyjąć zabiłaby go równie skutecznie, co nieleczony nowotwór.

Przełomowość odkrycia uczonych z Birmingham University polega na tym, że udało im się opracować 100-krotnie silniejszą, skuteczną i nie zabójczą formę MDMA. Przy jego pomocy prawdopodobnie można będzie leczyć między innymi białaczkę, chłoniaka i szpiczaka, czyli choroby nowotworowe białych ciałek krwi.

Profesor John Gordon z Birmingham University zaznacza, że nie chciałby dawać nikomu fałszywej nadziei. Jego zdaniem jednak, to odkrycie w ciągu najbliższych kilku lat może usprawnić proces leczenia nowotworów krwi. Miejmy nadzieję, że prace będą przebiegały szybko i sprawnie i już niedługo wyklinany narkotyk przyczyni się do zmniejszenia śmiertelności wśród ofiar białaczki i innych nowotworów.

Mogą Cię również zainteresować