Inicjatywa rozpoczyna obsługę przetwarzania w punkcie sprzedaży (PoS), a do tego celu firma Amway wybrała wysoce bezpieczne terminale przetwarzające karty PCI P2PE połączone za pośrednictwem platformy płatniczej Computop Paygate. Spółka Computop będzie kierowała transakcje do kilku lokalnych podmiotów przejmujących, co będzie obejmowało zarówno globalne, jak i lokalne funkcje przetwarzania płatności kartami kredytowymi i debetowymi. Konkretne funkcjonalności w zakresie płatności e-commerce będą dodawane etapami, aby uzyskać dla Amwaya kompletne rozwiązanie omnichannel.

– Globalna obecność naszej firmy obejmuje operacje w czternastu krajach obu Ameryk – powiedział Jussi Sullivan, dyrektor ds. globalnych w Amway. – Każdy z tych rynków w przeszłości utrzymywał własne procesory płatnicze, co pozwala nam zarządzać wieloma integracjami. To posunięcie zharmonizuje procesy płatności na tych rynkach i pozwoli nam zaoferować najnowsze opcje płatności szybko i skutecznie. Z niecierpliwością oczekujemy doskonałej współpracy z Computop, która umożliwi naszym niezależnym przedsiębiorcom sprawne prowadzenie swoich działalności we wszystkich kanałach płatności.

– Mamy długą historię pomagania znanym markom w pomyślnym rozwoju ich firm na całym świecie – mówi Ralf Gladis, CEO w spółce Computop. – Dzięki temu partnerstwu pomożemy firmie Amway w zaspokojeniu wszystkich potrzeb związanych z płatnościami we wszystkich Amerykach, oferując bezpieczne opcje płatności międzynarodowych i lokalnych, które preferują konsumenci na tych rynkach. Rozszerzając korzyści z naszej międzynarodowej platformy Paygate i możliwości omnichannel na Amway, wspieramy globalny biznes tego network marketingu i dostarczamy rozwiązania płatnicze, którym ufają jej klienci tak, aby wszystkie strony mogły bez obaw dokonywać transakcji.