Sample Of Invitation Letter For Parents To Visit Australia Best Resume Writing Services Military Maps Character Analysis Lord Of The Flies Essay Contest Festus Mogae Scholarship Essays Elaboracion De Curriculum Vitae Pdf

Kogo wolimy w pracy?

przez Maciej Badowsk

Mając możliwość wyboru czy chcecie pracować z samymi kobietami, mężczyznami czy w mieszanym środowisku pracy, co byście wybrali? Badania wykazują, że zarówno kobiety jak i mężczyźni wolą pracować z mężczyznami. Dlaczego?

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Bo kobiety stwarzają bardziej wrogą i niemiłą atmosferę w pracy. Z badania przeprowadzonego na 1217 pracownikach z Wielkiej Brytanii wynika, że niezależnie od płci badanego, większość woli kolegów niż koleżanki w swoim miejscu pracy. Są nawet osoby, które chciałyby pracować tylko z mężczyznami. Bez ani jednej kobiety.

Ponad 40% mężczyzn chciałoby pracować jedynie z mężczyznami. Aż, bądź tylko 8% mężczyzn, chciałoby być jedynym facetem w żeńskim gronie pracowniczym. Natomiast reszta mężczyzn preferuje mieszane towarzystwo w miejscu pracy. Jeśli chodzi o kobiety, to 4% z nich chciałoby pracować bez ani jednej kobiety w swoim pobliżu. Ponad połowa, bo aż 59% chciałaby, aby ich miejsce pracy składało się głównie z mężczyzn. A 26% kobiet wolałaby jednak towarzystwo innych pań, najlepiej bez mężczyzn.

Co sprawia, że kobiety chciałyby pracować w towarzystwie samych mężczyzn, a mężczyźni w towarzystwie samych kobiet? Ponad połowa badanych uważa, że taka sytuacja dałaby im znacznie więcej okazji do biurowych flirtów i romansów! 11% mężczyzn przyznaje też, że w kobiecym środowisku pracy nie odczuwaliby presji rywalizacji.

A co sprawia, że spora część mężczyzn oraz kobiet nie chce pracować z kobietami lub wolałaby aby było ich mniej niż mężczyzn? Otóż 64% mężczyzn i 34% kobiet uważa, że kobiety stwarzają wrogie środowisko pracy i to przez nie ludzie w pracy są dla siebie bardziej niemili. Ciekawe…

Mogą Cię również zainteresować