Writing A Research Paper Powerpoint Middle School Cv Bay Manchester Nh Did Shaq Get His Phd Summary On Shawshank Redemption

Kogo preferują menadżerowie?

przez Maciej Badowsk

Wszelakiego rodzaju przeprowadzane badania próbują nas przekonać, że pracownik, który jest zadowolony z prywatnego życia, jest bardziej efektywny. Osoby posiadające rodzinę, mogą liczyć na jej wsparcie i mieć w pewnym sensie odskocznie, przez co są bardziej wydajni.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Ale czy aby na pewno tak jest? W ostatnim czasie zapanowała moda na tzw. work- life balance. Wiele firm twierdzi, że dba o to i umożliwia prowadzenie dogodnego życia poza pracą. Robią to dla dobra ogółu i szczęśliwości zatrudnionych. W rzeczywistości jednak, menadżerowie wolą pracowników, którzy nie są zaangażowani w prywatne życie poza pracą. Najchętniej zatrudniliby singla bez zobowiązań, zainteresowań i pasji, który mógłby w całości poświęcić się tylko robocie.

Jak wynika z badania WorldatWork, zdaniem ponad połowy menadżerów najlepszy pracownik to taki, który jest w stanie poświęcić się pracy niezależnie od tego, ile godzin musiałby spędzić nad powierzonym zadaniem. Z kolei 40% menadżerów wierzy, że najlepszy pracownik to taki, który nie ma żadnych zobowiązań poza pracą. Co trzeci uważa, że pracownik, który decyduje się na pracę elastyczną, wysoko w strukturze firmy nie zajdzie. Ponadto z przeprowadzonych badań wynika, że niezależnie od tego, jak bardzo przyjazny wobec pracowników i ich życia prywatnego stara się być pracodawca, to i tak, bezpośredni nadzór nad karierą pracownika prowadzą menadżerowie.

Mogą Cię również zainteresować