źródło: Yankodesign.com źródło: Yankodesign.com

Kiedy potrzebuję nowej klawiatury, przeważnie staram się znaleźć maksymalnie podobną do poprzedniej. Lekko zmieniony układ klawiatury sprawia, że przez wyuczone nawyki pisania łatwo o błędy. Ideałem byłaby klawiatura Iaroslava Neliubova. Autor tego konceptu stwierdził, że idealnym rozwiązaniem będzie klawiatura dostosowana do wymagań indywidualnego użytkownika.

Przy wykorzystaniu ekranu LCD można stworzyć dotykową klawiaturę podobną do tych, które mamy w swoich smartfonach czy tabletach. Użytkownik może dostosować każdy jej element do własnych potrzeb: zmienić wygląd i rozmiar klawiszy, ich układ, wersję językową czy podświetlanie.

Proponowana klawiatura mogłaby również być wyposażona w opcje znane z drogich klawiatur do gier, czyli programowane klawisze. Dodatkowo Keyboard ABC miałaby wbudowaną pamięć, wejście USB i SD oraz czytnik płyt CD/DVD. Jedynym i głównym problemem, jakiego nie udało się jeszcze rozwiązać w tego typu klawiaturach jest „wyczucie” wirtualnych klawiszy. Bezwzrokowe pisanie nie jest łatwe, gdy klawiszy nie czuć pod palcami.