źródło: www.flickr.com źródło: www.flickr.com

Zaskoczyły natomiast jedynie mierne noty dwóch telewizorów Philipsa. W międzynarodowym teście z udziałem Fundacji Pro-Test szczegółowym badaniom laboratoryjnym poddano 50 modeli telewizorów o przekątnych ekranu od 32 do 52 cali. Wśród nich znalazło się pięć telewizorów 3D. To jeszcze nowość na rynku. Mimo to zakup takiego urządzenia może opłacać się już dziś: dwa (Samsung i Sony) z pięciu modeli 3D z testu mają dobrą jakość również zwykłego – dwuwymiarowego – obrazu. Ale pozostałe trzy wypadły jedynie dostatecznie.

Najlepszym telewizorem w teście okazał się czterdziestocalowy Samsung LE40C750. Również wśród mniejszych telewizorów urządzenia tego producenta znalazły się na czele rankingu. Zawiodły za to dwa modele Philipsa z nowej, niedrogiej linii. Niemiłym zaskoczeniem okazała się w ich przypadku jakość obrazu przy sygnale z anteny analogowej oraz przez HDMI, a także płynność ruchu oceniona przez ekspertów niedostatecznie.

W teście udział wzięły telewizory następujących marek: LG, Samsung, Sony, Panasonic, Philips, Sharp i Toshiba. Wszystkie zostały poddane licznym badaniom, które pozwoliły ocenić ich jakość. Najważniejsze było badanie jakości obrazu. Oceniano też dźwięk, funkcje dodatkowe telewizorów, łatwość obsługi i zużycie energii elektrycznej. Pełne wyniki testu na www.Pro-Test.pl.