Velvet sarpsborg sex i tønsberg Tv5play ømme bryster etter mensen Bundage sex bilder dipika padukon Norske sex bilder sex kontakt bergen Bergen escorts norsk telefon sex Massasje bislett massasje ålesund

Jak osiągać sukcesy? Kilka zasad, o których zapominamy

przez Grzegorz Cieślik

Wielu ludzi pragnie osiągać w życiu sukcesy. Wielu z nich chce je mieć „już”. Wielu z tych ludzi zawiedzie się. Dlaczego? Bo chcą mieć osiągnięty cel bez drogi prowadzącej do niego. To niekorzystny schemat, który niszczy marzenia i motywację do działania.

Dlatego jeśli chcesz osiągnąć sukces w życiu, zapamiętaj tych kilka prostych zasad i od nich zacznij, zanim przejdziesz do bardziej technicznych działań:

Zasada 1 – zadbaj o siebie

Jak chcesz osiągać sukces, gdy nie masz narzędzia do tego w postaci ciała fizycznego? Chcąc przykręcić śrubkę musisz mieć dobry śrubokręt. Jeśli będzie skrzywiony, złamany – nie spełni swojej roli. Narzędziem, które Tobie służy jest Twoje ciało. Jeśli nie jest sprawne, nie przykręcisz śruby. Więc dbaj o to aby poprawnie funkcjonowało. Odżywiaj się zdrowo (energia), uprawiaj jakiś sport (jakość), relaksuj je (regeneracja). To zapewni wejście na poziom wyżej – skoro mam dobre narzędzie, to mam zalążek motywacji do działania. Nie mając tego wielu ludzi narzeka:

 • nie zrobię tego bo nie mam siły,
 • nie dam rady bo chory jestem,
 • czuję się słabo, nic mi się nie chce,
 • jakbym był w pełni funkcjonalny to bym dał radę…

Wymówki, wymówki, wymówki… DBAJ o swój stan fizyczny. Jak widzisz jest on bardzo ważny.

Zasada 2 – zmień patrzenie na świat

Twój pogląd na sukces, jego osiąganie i czerpanie z niego przyjemności. To kolejny klucz. Na początek zadaj sobie pytanie: czy chcę tego konkretnego sukcesu? Jeśli już wiesz, że chcesz, zrób plan jego osiągnięcia. Ale na każdym etapie pamiętaj o jednym…

W każdej sekundzie procesu, który tworzysz, jesteś nastawiony na TAK! Nie zawsze wszystko pójdzie zgodnie z planem – jesteś na TAK! Czegoś brakuje – nie przewidziałeś czegoś lub zapomniałeś coś uwzględnić – jesteś na TAK! Musisz zmienić plan częściowo (lub w całej rozciągłości) – zmienisz bo jesteś na TAK! Znajdą się ludzie, którzy wytkną Ci błędy w działaniu – poprawisz je, bo jesteś na TAK! Jaki sens ma Twoje życie jeśli jesteś na NIE?

Zasada 3 – ucz się cały czas

Pytaj, podglądaj, modeluj, twórz swoje – ale poszerzaj wiedzę. Wiedza to najdroższy i najbardziej pożądany „stan umysłu” na tym globie. Mając wiedzę, już masz sukces. Wdrażając ją w czyn – cieszysz się efektami. Pamiętaj tylko, aby zweryfikować od kogo czerpiesz wiedzę, bo wielu szarlatanów „udaje wiedzę”. I to są często nazwiska bardzo popularne, niejednokrotnie z pierwszych stron Google. Sam, gdybym wskazał takie osoby, choćby w dziedzinie rozwoju osobistego – mocno zachwiałby się ten rynek. Niestety tak jest. Nie daj się zwieść magii, która zmieni Twoje życie w jeden dzień lub po przeczytaniu danej książki. Stój twardo na ziemi i doświadczaj. Bądź cierpliwy. Proces musi trwać…

Zasada 4 – kochaj to co robisz

Niby proste. Ale wciąż spotykam setki osób, które chcą osiągnąć sukces w kontekście, którego nienawidzą. Często słyszę:

 • ale ja nie lubię tego w sumie, tylko fajna kasa z tego ma być,
 • nie czuję tego, gdy to robię,
 • jak idę to robić to znajduję tysiąc powodów by tam nie iść… ale idę… bo muszę,
 • gdybym miał robić coś co mnie pociąga nie robiłbym tego co robię,
 • przestań, w życiu trzeba robić to co kasę daje a nie patrzeć na to co chcesz…

Żadna z tych osób nie osiągnęła jeszcze sukcesu. Cały czas czekają… Będą czekali, podczas gdy TY wyprzedzisz ich na tej drodze robiąc coś, co kochasz. I niechaj bronią Cię przenajświętsi przed robieniem czegokolwiek wyłącznie dla pieniędzy. Pieniądze są efektem procesu. Jeśli proces jest pieniądzem – to nie istnieje nic co go tworzy i taki system skazany jest na porażkę. Więc zastanów się czy to co robisz/chcesz robić to jest to, co byś robił, gdyby Ci nawet za to nie płacili.

Zasada 5 – dziel się z innymi

Gdy odniesiesz zwycięstwo na swojej drodze, podziel się tym z innymi. Gdy coś pójdzie nie po Twojej myśli – też to zrób. Po co? Ponieważ to da Ci kilka efektów:

 • feedback czyli w takich rozmowach możesz nieświadomie dostać klucz do poprawienia jakości swoich działań,
 • pozytywne zdanie innych motywuje,
 • negatywne zdanie innych może Cię czegoś nauczyć (nie mówię tutaj o hejtowaniu, którego unikaj),
 • dzielenie się „owocami” Twojej pracy też daje satysfakcję i mobilizuje do dalszego działania,
 • dzielenie się „owocami” Twojej pracy daje coś jeszcze – możliwości

Co to znaczy? A no to, że posiadając sad – np. drzewka jabłoni, częstując kogoś Twoimi jabłkami, zyskujesz potencjalnego klienta na te owoce. Jeśli mu zasmakują – będzie je chciał. Jaki sens ma tworzenie procesu tylko dla siebie? W całym rozrachunku – żadnego.

Przedstawiłem Ci PODSTAWY działania na drodze do osiągania sukcesu. Oczywiście jest ich więcej ale zacznij od tych i zobaczysz jakie zmiany będą widoczne u Ciebie. Każdy kto wchodzi w działanie bez tych zasad, albo szybko kończy proces, albo nie jest on takiej jakości jakby chciał. Życzę Ci wielu sukcesów i korzystnych działań. Zawsze bądź na TAK!

Autor tekstu jest trenerem i coachem transpozycji osobistej. Mówca motywacyjny. Więcej informacji pod: www.holisticmind.pl

Mogą Cię również zainteresować