Preso Sin Nombre Celda Numero Analysis Essay A Football Match Short Essay About Life Essay On Television Is A Boon Or A Curse Another Word For Motivated On Resume

Jak zwiększyć zdolność kredytową i szansę na gotówkę?

przez Piotr Hoffman

Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego? Aby bank udzielił tego rodzaju wsparcia finansowego, musisz spełniać kilka kryteriów – głównym jest odpowiednia zdolność kredytowa. Sprawdź, jak ją poprawić, zwiększając tym samym szansę na pozytywną decyzję kredytową.

Kredyty gotówkowe cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków, m.in. z uwagi na łatwą dostępność. Nie oznacza to jednak, że banki udzielają tego rodzaju wsparcia wszystkim osobom. Koniecznością jest wykazywanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa, czyli co?

Zdolność kredytowa to nic innego jak zdolność kredytobiorcy do terminowego spłacania zaciągniętego zobowiązania. Bank przeprowadza szczegółową analizę konkretnej osoby, biorąc pod uwagę:

  • wysokość uzyskiwanych dochodów
  • miesięczne koszty utrzymania
  • obecne zadłużenie.

Warto jednak mieć świadomość, że analiza uwzględnia także aspekty „jakościowe”, na które składają się takie elementy jak np.:

  • cechy osobowe (wiek, płeć, stan cywilny, status mieszkaniowy, wykształcenie, staż pracy, zawód)
  • historia kredytowa.

Taka szczegółowa analiza pozwala oszacować ewentualne ryzyko i dać odpowiedź na pytanie, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacić zaciągnięty kredyt gotówkowy.

Chcąc poznać dodatkowe dane dotyczące tego rodzaju wsparcia finansowego, sprawdź więcej informacji na temat kredytów gotówkowych na Ekredyt24.com.pl.

Co zrobić, aby podnieść zdolność kredytową?

Wiedząc już, jakie czynniki wpływają na zdolność kredytową, możesz wpłynąć na niektóre z nich. W ten sposób staniesz się bardziej wiarygodnym kredytobiorcą i zwiększysz szanse na uzyskanie wsparcia finansowego.

Popraw swoje zarobki:

Wysokość uzyskiwanego dochodu wpływa bezpośrednio na zdolność kredytową. Postaraj się więc zwiększyć miesięczne wynagrodzenie, np. poprzez wynegocjowanie z pracodawcą podwyżki czy znalezienie dodatkowego zatrudnienia.

Spłać swoje zobowiązania

Jeżeli obecnie spłacasz kilka innych kredytów gotówkowych, a jednocześnie korzystasz z karty kredytowej, ureguluj choćby jedno zobowiązanie. W ten sposób zmniejszysz swój dług, zwiększając szansę na uzyskanie kolejnego kredytu gotówkowego.

Zadbaj o dobrą historię kredytową:

Mając na koncie kilka spłaconych w terminie kredytów, Twoja historia kredytowa wpłynie pozytywnie na zdolność kredytową. Dlatego warto zadbać o regulowanie zaciągniętych zobowiązań zgodnie z harmonogramem – tak, aby nie narobić sobie zaległości.

Jak jeszcze zwiększyć zdolność kredytową?

Chcąc zwiększyć zdolność kredytową, warto pomyśleć m.in. o:

  • obniżeniu wysokości wnioskowanej kwoty
  • wydłużeniu okresu kredytowania.

Oba czynniki przełożą się na obniżenie wysokości miesięcznych rat – do takiej kwoty, która nie będzie stanowiła dla kredytobiorcy nadmiernego obciążenia domowego budżetu.

Mogą Cię również zainteresować