Lokalizatory, dzięki niewielkim rozmiarom i rozbudowanej funkcjonalności dobrze sprawdzają się w codziennym życiu. Przy codziennym użytkowaniu urządzenia mogą być wykorzystywane do odnajdywania osób starszych z zaburzeniami pamięci, zaginionych dzieci, zwierząt domowych, pojazdów, itp. Powiadamianie może być uruchomione zarówno przez osobę posiadająca lokalizator jak i użytkownika uprawnionego do komunikacji.

Urządzenie pozwala zdefiniować do pięciu telefonów alarmowych, na które wysyłana jest komunikacja w sytuacji kryzysowej. W razie wypadku właściciel lokalizatora może wcisnąć przycisk SOS, co spowoduje wysłanie wiadomości tekstowej o niebezpieczeństwie na maksymalnie 3 wcześniej zdefiniowane numery telefonów, a następnie podjęta zostanie cykliczna próba dodzwonienia się na pozostałe dwa zdefiniowane telefony alarmowe. Lokalizator pełni też funkcję prostego telefonu komórkowego, umożliwiającego połączenie się z dwoma zdefiniowanymi uprzednio numerami komórkowymi poprzez wciśnięcie przycisków obudowy.

W przypadku zgubienia się osoby lub zwierzęcia, która nie jest w stanie samodzielnie wezwać pomocy, można ze zdefiniowanego uprzednio telefonu wysłać żądanie podania pozycji w postaci koordynatów i linku akceptowanego przez cyfrowe mapy, np. Google Maps. Możliwe jest śledzenie ruchu zaginionego poprzez otrzymywanie kolejnych komunikatów w zdefiniowanych interwałach czasowych. Pomocna w odnalezieniu osoby z lokalizatorem może być także funkcja odsłuchu otoczenia przez mikrofon z urządzenia.

Do monitoringu pojazdów, rowerów czy łodzi z pewnością przydatne będą funkcje alarmu po wykryciu ruchu urządzenia. W przypadku wykrycia ruchu przez lokalizator lub po przekroczeniu przez niego zdefiniowanej strefy, urządzenie wyśle alarmowy SMS. Istnieje też możliwość zdefiniowania maksymalnej prędkości, z jaką może poruszać się urządzenie, po przekroczeniu której zostanie wysłany komunikat alarmowy. Urządzenie może wysyłać komunikaty w formie wiadomości tekstowych lub dane za pomocą GPRS. Lokalizatory dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie: BLOW CCTR-612 – 686 zł i BLOW CCTR-620 – 444 zł. Urządzenia objęte są 2 letnią gwarancją.