źródło: www.flickr.com źródło: www.flickr.com

Niestety jak wynika z przeprowadzonych badań nie wychodzi nam to za dobrze. Blisko 10% badanych w chwilach dużego napięcia sięga po papierosa. Niestety około 7% w tym czasie zagląda do kieliszka. Również 7% ankietowanych swoje nerwy próbuje zdusić objadając się. Aż dla 17% badanych najlepszym lekarstwem na stres jest oglądanie telewizji.

Bardziej pro-zdrowotne formy rozładowania napięcia wywoływanego stresem stosowane przez Polaków to uprawianie sportu – w ten sposób odreagowuje 17% ankietowanych lub prace w ogrodzie, które wykonuje 16%. Dobrą metodą na poradzenie sobie z długotrwałym napięciem są też wycieczki, stosuje je 8% respondentów.

Niestety, jak wynika z badań, choć zdajemy sobie sprawę z tego jak mocno stres rujnuje nasze zdrowie, to niestety na zmianę trybu życia i zadbanie o to, by stres miał mniejszy udział w naszym życiu, decydujemy się rzadko. Być może jest to wynikiem trudnej sytuacji na rynku pracy, a być może wielu z nas nie wierzy w to, że praca może nie być źródłem codziennych stresów.