Student Registration System Literature Review Volcano Case Study Pinatubo American Empire Essay Research Paper Parental Use Of Corporal Punishment Cover Letter To Unknown Recipient Template Apa Format Critique Article Example

Jak osiągnąć sukces i pozostać szczęśliwym człowiekiem?

przez Olga Wójcik

Sukces – zarówno ten zawodowy, jak i prywatny, nie jest kwestią przypadku. Podobnie jak porażka. Ludzi sukcesu cechuje optymizm, wiara w swoje możliwości, pewność siebie i umiejętność wyznaczania sobie celów. Ludzie z taką osobowością osiągają uprawnione cele i potrafią się tym cieszyć.

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Jak zatem sprawić, aby na drodze zawodowej – np. rozwijając swoje struktury w systemie network marketing – odkrywać w sobie jedynie te pozytywne cechy? Jak pokazują badania przeprowadzone przez CBOS „Sukces życiowy i jego determinanty” dobra praca jest najczęściej wymieniana obok życia rodzinnego, jako warunek życiowego sukcesu. Bowiem satysfakcja z pracy wpływa na przekonanie o tym, czy odnieśliśmy w życiu sukces czy też nie. Im większe zadowolenie z wykonywanego zawodu, tym większe przekonanie o poziomie sukcesu. Jednak jak go osiągnąć?

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda udowadniają, że najważniejsze jest posiadanie umiejętności wyznaczania sobie celu. Podczas eksperymentu zapytano studentów ostatniego roku, ilu z nich spisało swoje życiowe plany i marzenia. Zaledwie 3% odpowiedziało, że miało jasno wyznaczone i spisane cele. Z kolei 13% wyznaczyło sobie cele, ale ich nie spisało, a aż 84% nie sprecyzowało swoich celów. Po upływie dziesięciu lat okazało się, że osoby, które spisały swoje cele, zwiększyły swoje szanse na to aby osiągnąć sukces 10-krotnie!

Jednak, gdy uda nam się zrealizować zawodowe marzenia, przychodzi moment, w którym nie motywują nas już pieniądze. Praca zaczyna się nudzić, awans i perspektywy rozwoju przestają ekscytować. Jak należy zareagować w takim momencie?

– Zacznij od doceniania małych rzeczy, potem naucz się cieszyć z osiągniętych sukcesów – tych drobnych i ogromnych. To prosta, lecz prawdziwa recepta na zbudowanie wewnętrznej pewności siebie. Badania dowodzą, że codzienne spisywanie swoich pozytywnych myśli działa odstresowująco. Podczas organizowanych przeze mnie treningów „Kariera na 125%” przekonuję, że odnalezienie w sobie optymizmu to podstawa do uniknięcia wypalenia, osiągnięcia sukcesu i pozostania szczęśliwym człowiekiem – podpowiada dr Ksenia Alpern – ekspert w dziedzinie kreowania kariery, życia zawodowego oraz biznesu, coach, trener i mówca motywacyjny.

Aby zbudować lub wzmocnić swoją pewność siebie, która przybliża do osiągniecia sukcesu zawodowego, można skorzystać z porady coacha np. uczestnicząc w warsztatach, takich jak „Kariera na 125%” czy podczas osobistych spotykań z trenerem. Tego typu ćwiczenia można wykonywać również samodzielnie. Niemiecki coach Hanns-Georg Wolff opracował trening zwany ego-coaching. Ma on na celu przekonanie, że sukces zależy od nas samych, należy jednak obiektywnie ocenić własne możliwości.

Dr Ksenia Alpern Dr Ksenia Alpern 

Dr Ksenia Alpern – ekspert w dziedzinie kreowania kariery, życia zawodowego oraz biznesu. Jest zarówno coachem, trenerem oraz mówcą motywacyjnym. Jest absolwentką Programu Kirklanda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obroniła doktorat w Ramach Programu Komisji Europejskiej Erazmus Mundus. Od 2014 roku działa jako coach, prowadzi własną firmę Ksenia Coaching. Prowadzi Coaching indywidualny i grupowy metodą International Coach Federation. Skończyła kurs Professinal Coach Międzynarodowej Federacji Coachingu oraz kurs coachingu grupowego, prowadzonego przez Profi Biznes Sсhool. Organizuje również treningi coachingowe „Kariera na 125%”. Najbliższe, prowadzone przez nią wydarzenie, odbędzie się 25 listopada br. w Warsaw Tower Trade w Warszawie. W trakcie warsztatów przekonuje do idei „ belive your way”, dzięki której uczy jak słuchać samego siebie i odkrywać drzemiący w nas potencjał. 

Mogą Cię również zainteresować