Essay On How To Improve Reading Skills Tagalog Thesis Format Weekly Homework Log Pdf Cheap Phd Essay Writers Services For College Epson R2880 Custom Paper Sizes

Google chce konkurować z Windowsem

przez Maciej Badowski

Na rynku pojawił się nowy system operacyjny opracowany przez internetowego giganta. Chodzi o system Chrome OS wyprodukowany przez Google. Laptopy z tym systemem zadebiutują na rynku w połowie przyszłego roku.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Google szykuje frontalny atak na pole zdominowane przez Microsoft. Rywal dla Windows ma trafić na rynek w połowie 2011 r. Właśnie wtedy pierwsze laptopy oparte na Chrome OS ma wprowadzić do sklepów Acer, który jest numerem dwa na rynku komputerowym oraz firma Samsung. Na dzień dzisiejszy ceny nie są znane i pozostają w gestii producentów.

Na razie Google ogłosił tylko pilotaż. Urządzenia z nowym systemem będą testować zarówno programiści, jak i szkoły oraz korporacje. Mają domyślnie wbudowane połączenie z siecią od operatora komórkowego Verizon. Dzięki takiemu rozwiązaniu bezpłatnie będzie można ściągnąć 100 MB danych. Komercyjne pakiety zaczynają się od 10 dol.

Premiera nowego systemu operacyjnego to kolejny krok Google’a, aby wszystko to co robimy na komputerze przenieść do sieci. Zamiast na dysku dane będzie się przechowywało na serwerach. Według zapewnień system ma być szybszy i znacznie bezpieczniejszy od systemów rywali. Konfiguracja komputera z Chrome OS na pokładzie ma zająć dosłownie minutę. Niektórzy eksperci podkreślają, że gigant przespał najlepszy moment. Netbooki – do niedawna hit – teraz notują spadki sprzedaży.

Mogą Cię również zainteresować