Sec Cover Page Position Argument Essays Ncp3063 Application Letter Write A Grammar For The Language Consisting Of Strings Portugal Vs Espagne Euro 2012 Resume Resume Objective For Finance And Accounting

Gmail.pl własnością Google

przez Katarzyna Wagner

Najpopularniejsza wyszukiwarka, jaką niewątpliwie jest Google, po długich staraniach w końcu przejęła domenę Gmail.pl. Początki jednej z najsłynniejszych polskich domen sięgają 2006 roku.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Najprawdopodobniej pierwszą właścicielką Gmail.pl była mieszkanka Łodzi Izabela Krawczyk. Jak tłumaczyła, domenę zarejestrowała by stworzyć stronę internetową dla Grupy Młodych Artystów i Literatów. Jednak Google nie chciało wierzyć w te zapewnienia i w 2008 roku skierowało wniosek do sądu polubownego ds. domen internetowych o rozstrzygnięcie sporu.

Ze względów proceduralnych dwa lata później arbiter umorzył jednak postępowanie, a Krawczyk szybko sprzedała niewygodną domenę za 119 400 złotych. Nowym właścicielem adresu stałą się hurtownia sanitariatów. Właścicielem domeny była przez prawie rok. Jak poinformował na swoim blogu znany inwestor domenowy Daniel Dryzek, dane WHOIS wskazują, że 4 sierpnia br. nazwa Gmail.pl trafiła w ręce korporacji z Mountain View. Zdaniem Dryzka nie doszło tutaj do odebrania domeny przez sąd polubowny, jednak nie są jeszcze znane żadne szczegóły dotyczące tego przejęcia.

Prawdopodobnie już niedługo internauci będą mogli z adresu Gmail.pl przejść do skrzynki pocztowej. Z usługi Gogole’a korzysta kilkaset milionów użytkowników na całym świecie, a od niedawna z poziomu Gmail’a połączenia telefoniczne mogą wykonywać również mieszkańcy Polski.

Mogą Cię również zainteresować