Top Case Study Writer Site Uk How Do You Write A Reflective Journal Entry Critical Thinking Unleashed Pdf De Us History Periodization Essays Essay Empire Uk Reviews Examples Of Good Resume Profile Statements

Głośniki przyszłości?

Ultrasonic to nazwa głośników firmowanych przez firmę Bang & Olufsen i Klang. Przedstawiane głośniki zostały skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić skierowanie dźwięku w jedno określone miejsce.


Co jest w nich specjalnego poza interesującym designem wzorowanym na talerzach satelitarnych? Mianowicie głośniki te umożliwiają wysyłanie dźwięku w jednym kierunku, nie rozpraszając go po całym pomieszczaniu. Takie działanie udało się uzyskać poprzez wykorzystanie częstotliwości 30 000 Hz. Każdy głośnik wysyła trzy strumienie ultradźwięków, które tak długo pozostają niesłyszalne dla ludzkiego ucha, dopóki nie natrafią na jakąś przeszkodę. Ustawiając jeden głośnik w kierunku prawego ucha, a drugi w kierunku lewego, usłyszymy dźwięk stereo, który nie będzie słyszalny dla nikogo innego.

Urządzenie jednak posiada swoje wady. Po pierwsze proponowane rozwiązanie wymaga od słuchacza przyjęcia dość stabilnej pozycji, co nie wszystkim może przypaść do gustu. Drugim problemem jest fakt, że opisywane głośniki znajdują się dopiero w fazie testów, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać. Zasady działania tych głośników można zobaczyć na poniższym filmie:

Mogą Cię również zainteresować