Winds Powerpoint Presentation The Eleventh Orphan Summary Business Plan For Buying A Farmer Producer Company Essayer Au Doublage De Djelfa Help With Professional Cheap Essay Ask A Question In A Research Paper

Firmowa wigilia czyli świąteczny team building

przez Magdalena Rzeszuto

Wigilijne spotkania na stałe wpisały się już w kalendarz imprez firmowych. Choć to tylko niespełna jeden dzień, może stać się on źródłem miłych wspomnień na cały rok. Dlaczego warto organizować takie przyjęcia i jakie znaczenie w jego powodzeniu ma odpowiedni dobór miejsca?

źródło: flickr.comźródło: flickr.com

Jedną z przyświecających idei świątecznego posiłku dla firm jest okazja do spotkania wszystkich współpracowników w miłej i swobodniej atmosferze. Dobry dialog niweluje uprzedzenia i nadbudowane wokół siebie niepotrzebne opinie. Tworzy się optymalna sytuacja do wymiany zdań i doświadczeń, a ciepła atmosfera Świąt Bożonarodzeniowych na pewno odsunie dotychczasowe nieporozumienia na odległy plan. Wigilia firmowa może więc pozytywnie wpłynąć na późniejsze relacje pomiędzy różnymi działami lub grupami menedżerów i przynieść zaskakujące korzyści.

Chcąc zadbać o miłą atmosferę i udaną zabawę podczas przyjęcia, warto zwrócić uwagę na relacje panujące w firmie/strukturze oraz potrzeby i upodobania pracowników czy współpracowników. Każdy charakter spotkania dobrze jest dopasować do struktury firmy oraz do panujących w niej relacji. Czy na co dzień obowiązują stosunki formalne czy też struktura firmy ma luźny charakter? Wprowadzenie na przyjęciu odpowiedniej atmosfery pozwoli uniknąć niekomfortowych sytuacji, gdy ludzie przyzwyczajeni do formalnego stylu poczują się zbyt niezręcznie.

Dziś świąteczną wigilię dla firm można zorganizować bezpośrednio w ich siedzibie lub w rekomendowanej restauracji czy hotelowej sali eventowej. Organizowanie poczęstunku wigilijnego w miejscu pracy często wiąże się z koniecznością zamawiania usług cateringowych i bez dołożenia szczególnych starań, może ono utracić swój wyjątkowy klimat. Celebrowanie atmosfery świątecznej odbywającej się w porze lunchu, potrafi wzbudzić też u uczestników niemiłe rozczarowanie. Z tego też powodu cateringi w siedzibach firm zaczynają ustępować miejsca ekskluzywnym spotkaniom w prestiżowych lokalach. Zaproszenie pracowników do eleganckiej restauracji jest także symbolicznym gestem podziękowania za mijający rok pracy i włożony wkład w rozwój firmy.

Warszawska Sofa Restaurant & Bar od lat specjalizuje się w organizowaniu imprez oraz spotkań biznesowych dla firm. – Z roku na rok widać, że firmom zależy nie tylko na profesjonalnej obsłudze i dobrej kuchni, ale przede wszystkim ważna jest dla nich atmosfera miejsca. Umożliwiamy zaaranżowanie Sali, jak i całego przyjęcia w sposób bardzo indywidualny – zapewnie Barbara Drozdowska, manager Sofa Restaurant & Bar.

Ustalając menu na przyjęcie świąteczne, warto poza tradycyjnymi daniami wigilijnymi, uwzględnić również międzynarodowe przysmaki. Karp czy pierogi z kapustą i grzybami, choć przywołują miłe świąteczne skojarzenia, nie muszą być przez wszystkich lubiane. – Jesteśmy w stanie połączyć tradycję z nowoczesną kuchnią. Dzięki temu można mieć pewność, że każdy z pracowników znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – doradza Drozdowska.

Warto mieć na uwadze, aby rezerwować sale z odpowiednim wyprzedzeniem. Wraz z początkiem grudnia większość takich miejsc jest już zajęta. By nie było za późno, o takim spotkaniu należy pomyśleć już w październiku i listopadzie. W sektorze sprzedaży bezpośredniej i network marketingu część firm lub konkretnych struktur, zamiast przyjęcia świątecznego organizuje dla pracowników i współpracowników zabawę karnawałową w styczniu. W takim przypadku salę należy zarezerwować najpóźniej w listopadzie.

Mogą Cię również zainteresować