W porywający sposób poruszą oni tematy związane z rozwojem osobistym, komunikacją interpersonalną, przemawianiem publicznym, marketingiem, public relations, retoryką i erystyką, zarządzaniem czasem i zasobami ludzkimi, organizacją wydarzeń oraz przedsiębiorczością.

Krakowska konferencja będzie niepowtarzalną szansą zobaczenia na żywo najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich mówców inspiracyjnych, takich jak Marek Skała, Grzegorz Turniak, Kamil Kozieł, Angelika Chimkowska, Janusz Kamieński i Olgierd Graca. Co więcej, Festiwal Inspiracji xKraków uświetnią przemówienia dwójki finalistów zeszłorocznego konkursu na najlepsze przemówienie biznesowe – Wojciecha Scheffsa oraz Ewy Wilmanowicz.

Od ponad pięciu lat rolą Festiwalu Inspiracji jest wyznaczanie nowych trendów w przemówieniach publicznych, odkrywanie nowych talentów oraz promowanie profesjonalizmu wśród polskich mówców. Również w tym roku organizatorzy mają nadzieję zgromadzić dookoła festiwalu ludzi, którzy wierzą i rozumieją, że w Polsce – zwłaszcza w przestrzeni publicznej – powinniśmy zacząć rozmawiać zupełnie innym językiem, w zupełnie innym stylu i na zupełnie innych zasadach.

Więcej informacji na stronie wydarzenia:

http://www.festiwalinspiracji.pl/krakow/

Głównym organizatorem Festiwalu Inspiracji xKraków jest Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców w Polsce. Celem stowarzyszenia jest rozpowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu publicznego przemawiania. SPM kreuje najwyższe standardy w zawodzie mówcy, tworząc w tym celu Kodeks Kompetencji Profesjonalnego Mówcy, który składa się z czterech kluczowych elementów: Specjalizacja, Elokwencja, Przedsiębiorczość i Etyka. Profesjonalny mówca musi posiadać wiedzę, umiejętności i doświadczenie w danej dziedzinie, a ponadto przemawiać przekonująco. Dzięki wykorzystaniu sztuki przemawiania prowadzi biznes i generuje zyski, ale przede wszystkim postępuje etycznie, cechując się prawością, uczciwością, a także zaufaniem klientów i współpracowników.