Cztery wyżej wspomniane instytucje to: InQbator Technologiczny Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM (Lider Projektu), Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu w Zielonej Górze, Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o. o. oraz Wrocławski Park Technologiczny SA.

Wydarzenie miało miejsce na drugim spotkaniu networkingowo-szkoleniowym, gdzie dwudziestu przedsiębiorców z czterech województw uczestniczyło w intensywnych szkoleniach, by w finale przekonać jury, że to właśnie ich firma powinna wygrać i promować swoją działalność za oceanem. Choć wybór był trudny, zwyciężyli najlepsi, w tym poznańskie firmy IQ solution Sp. z o.o. i xcactus Sp. z o.o. spółka komandytowa. Już we wrześniu, laureatów czeka wyprawa, o której marzą niemal wszyscy innowacyjni przedsiębiorcy! Szczęśliwa jedenastka wyjedzie za ocean i zawita do Doliny Krzemowej, aby obserwować prace najlepszych firm na świecie.

„(R)Ewolucjom Firm Akademickich” towarzyszy cykl artykułów w prasie i Internecie oraz seria filmów prezentujących historie prężnie rozwijających się firm oraz działań prowadzonych na ich rzecz w obrębie czterech województw: wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.