Trzeba też robić spotkania, których forma jest nie do przyjęcia. Które swoją treścią burzą reguły i przynoszą coś świeżego. Czym jest EduCamp? Dla niewtajemniczonych: EduCamp to seria wydarzeń barcampowych, na których pojawiają się ludzie nauki, biznesu, edukacji i nowych mediów, których łączy jedno – realizują pomysły, które zmieniają edukację we wszystkich jej wymiarach i przejawach. Generują nowe wartości i podejścia, o których warto mówić. EduCamp trzyma się ustalonej formuły, na którą składa się tematyczna sesja ekspercka, 10 minutowe prezentacje ciekawych projektów i dyskusja panelowa zaproszonych ekspertów.

Kontynuacja w Warszawie

Druga edycja imprezy EduCamp zawitała tym razem do Warszawy i odbędzie się pod hasłem: „Edukacja Nauka Biznes”. Będziemy szukać nowych sposobów nawiązania dialogu pomiędzy filarami współczesnego świata. Zastanowimy się, czego uczy nas przeszłość i czego wypatrywać w przyszłości, gdzie szukać wzajemnych pól współpracy. Jak się wzajemnie inspirować i motywować do podejmowania wspólnych działań. Będziemy gościć liderów w zakresie technologii elearningowych, ale w tej chwili nie mogę jeszcze powiedzieć kto to będzie.

Organizacyjnie

Ponieważ organizacja pierwszego spotkania poskutkowała moim kilkudniowym odarciem z sił witalnych, tym razem, również z racji całkiem innej lokalizacji, organizację EduCampa wspiera Instytut Nowoczesnej Edukacji. Grzegorz Pytkowski i Joanna Maciak częściowo przejęli kontrolę nad działaniami organizacyjnymi, a na wielu innych polach bardzo aktywnie wspierają moje działania. Przyznam szczerze, że od miesiąca działamy jako zgrany, rozproszony geograficznie zespół i tuż po EduCampie podzielimy się wrażeniami z tej pracy.

Co nowego?

Wszelkie informacje organizacyjne znajdują się na stronie www.educamp.pl, ale może uchylę troszkę rąbka tajemnicy i napiszę, że od 1 marca br. będzie można zarejestrować się jako prelegent. Tym razem planujemy również wydać publikację pokonferencyjną z inspirującymi tekstami dołączanymi do każdej z prezentacji. Mam nadzieję, że uda mi się również dotrzeć do autorów prezentacji krakowskich. Oprócz tego, znowu szykuje się konkurs, będzie iPad, będzie więcej książek i będą karnety na kursy online. Na sam koniec pozostaje mi zaprosić Czytelników „Network Magazynu” na 24 marca 2011 roku do Warszawy na kolejną edycję spotkania EduCamp, a jeśli przyjedziecie wcześniej, również na TEDxWarsaw.