źródło: www.flickr.com źródło: www.flickr.com

Organizatorzy dnia otwartego na Stadionie Narodowym na Facebooku pochwalili się wpisem: „Odwiedziło nas dzisiaj 140 tys. osób! Dziękujemy!” W czasie drugiego dnia otwartego reprezentacyjny obiekt Euro 2012 był dostępny od godz. 10.00 do 20.00. Podczas pierwszej takiej okazji 24 lipca br. stadion odwiedziło 75 tys. osób.

Osoby, które zdecydowały się odwiedzić stadion mogły spacerować promenadą nad dolnym poziomem trybun i zasiąść na krzesełkach, z których specjalnie na tę okazję zdjęto osłony zabezpieczające przed zabrudzeniem podczas prowadzonych wciąż prac wykończeniowych. Na promenadzie znalazły się stoiska sponsorów Euro 2012, a największe zainteresowanie budziła ekspozycja obrazująca historię turniejów od 1988 roku i prezentująca oficjalne piłki ME.

Stadion Narodowy będzie główną polską areną przyszłorocznych ME w piłce nożnej. Odbędą się tu mecze grupowe, spotkanie ćwierćfinałowe i półfinał. Oddanie obiektu do użytku nastąpi w końcu listopada br. Stadion został zaprojektowany przez Konsorcjum JSK Architekci Sp. z o.o., gmp International GmbH oraz Schlaich Bergermann und Partner. Budowa rozpoczęła się w październiku 2008 roku, a jej koszt szacowany jest na 1,915 mld złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 58 tys. osób. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 203 920 metrów kwadratowych, a łączna powierzchnia dachu cztery hektary.