źródło: iStock źródło: iStock

Szczególnie przy wyjazdach zagranicę istotną kwestią jest przelot, ceny przewoźników często odstraszają potencjalnych klientów. Jak więc wybrać spośród bardzo wielu linii lotniczych te, które są tanie, bezpieczne i godne zaufania?

Nikogo nie zdziwi, że coraz więcej osób szuka zarówno wycieczek jak i biletów lotniczych w sieci. Wyszukiwanie w internecie połączeń lotniczych umożliwia nam znalezienie najniższej ceny biletów, najlepszych – najszybszych i najwygodniejszych połączeń. W sieci możemy znaleźć bez problemu wiele stron różnych przewoźników lotniczych, na których możemy zapoznać się ze wszystkim dostępnymi połączeniami. Jeśli już dany lot nas zainteresuje jesteśmy w stanie szybko porównać jego ceny z innymi, co mamy wliczone w koszt biletu i jak to wygląda u konkurencji. Dużym udogodnieniem jest fakt, że w chwili kiedy zdecydujemy się na wybrany przez nas lot od razu możemy zarezerwować i kupić bilet.

Gdzie szukać biletów lotniczych?

Rynek lotniczy nieustannie się zmienia i podlega różnym przeobrażeniom. A wszystko to po to, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i spełnić ich wymagania. Zdecydowana większość linii lotniczych udostępnia na swojej stronie zaawansowany system wyszukiwania lotów, które obsługuje, istnieje również możliwość rezerwacji biletów. Dużą zaletą zakupu biletów online jest rabat i wszelkie promocje, które zazwyczaj nie są dostępne przy trybie zakupów offline. Ciekawe rozwiązanie w tej kwestii oferuje platforma zakupowa Szmalback.pl. W serwisie znajdziemy największych europejskich operatorów branży turystycznej i lotniczej, którzy oferują połączenia do ponad 190 miast, m.in.: Lufthansa, eSky.pl, Bravo Fly. Atrakcyjną opcją dla użytkowników platformy jest otrzymywany cashback, czyli zwrot części wartości transakcji tylko za zakup za pośrednictwem Szmalback.pl (bez ponoszenia dodatkowych kosztów).

Dlaczego warto kupować bilety online?

Sprzedaż biletów zarówno autokarowych, lotniczych czy pociągowych przez internet staje się coraz bardziej popularna. Co sprawia, że grono ludzi decyduje się na zakup biletu online? Z pewnością w dużym stopniu wygoda. Większość ludzi nie ma czasu na stanie w kolejkach do punktu informacji, a następnie do kasy biletowej. Kupowanie przez internet zajmuje o wiele mniej czasu, tym samym mamy go więcej dla siebie.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za e-zakupami jest fakt, że internet umożliwia nam szybkie porównanie cen biletów w różnych liniach lotniczych, ze wskazaniem na dany dzień, godzinę, dodatkowo możemy znaleźć najkrótszą i najszybszą trasę.

źródło: www.flickr.com źródło: www.flickr.com

Warto zwrócić uwagę, że ceny biletów lotniczych to zazwyczaj spora kwota, dlatego warto aby taki wydatek był adekwatny do jakości lotu. Oczywiście możemy zawsze szukać najkorzystniejszych ofert pod względem ceny, jednak często czas trwania lotu jest wtedy dłuższy. Na samym końcu warto zauważyć, że przez internet bilety można nabyć z każdego miejsca na świecie.