źródło: www.flickr.com źródło: www.flickr.com

W Walt Disney World Resort w Orlando odbyła się konferencja Grown-Up Dreams, która jest poświęcona start-up’om. Postanowiono zaprezentować na niej wyniki badania firmy Kenex, które zostało przeprowadzone na sporej grupie osób. W badaniu zostało zadane jedno pytanie: „czy praca, którą obecnie wykonujesz, to Twoja praca marzeń?” Jak myślicie, ile osób odpowiedziało „tak”?

Z badań wynika, że zaledwie 16% osób żyje w swoim własnym marzeniu. Jest to spory sukces. Ciężko znaleźć wśród swoich znajomych aż 16%, które wykonują swoją pracę marzeń. Z kolei 60% badanych twierdzi, że są przekonani, iż nadal jeszcze mogą spełnić swoje marzenia i znaleźć wymarzoną pracę.

Poza pracą marzeń możemy też mieć marzenia dotyczące życia prywatnego. Jeśli one się spełniają, jesteśmy bardziej zadowoleni z życia, a co za tym idzie, lepiej pracujemy i jesteśmy w pracy bardziej efektywni. Z taką tezą zgodziło się 87% badanych. Niestety tylko 19% doświadcza ze strony pracodawcy wsparcia w kierunku zaspokajania swoich marzeń pozazawodowych. Nie chodzi tu nawet o kwestie wsparcia finansowego, ale np. możliwość wzięcia bezpłatnego urlopu na podróże czy elastycznego czasu pracy.