Shearlets And Microlocal Analysis Essay Tyohar Essay More Or Less Homework Debate Cv Met Houtpellets Nonfiction Thesis Statement Hagen Koo Korean Workers Summary

Coraz więcej podróżujemy

przez Piotr Hoffmann

Jak wynika z najnowszego raportu firmy Enovatis, na wyjazdy wakacyjne przeznaczamy coraz więcej pieniędzy z domowego budżetu. Coraz większą popularnością cieszą się podróże drogie, a chętnych na wyjazdy, pomimo drogich walut wcale nie ubywa.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Średnia wartość dokonywanych rezerwacji za pośrednictwem strony www firmy Enovatis, właściciela internetowych portali wycieczkowych Wakacje.pl oraz EasyGo.pl, we wrześniu br. wyniosła 4804 zł. To nieco mniej niż w sierpniu, jednak zdecydowanie więcej niż we wrześniu przed rokiem, kiedy turyści wydawali średnio 4306 zł. Liczba chętnych na wyjazdy kosztujące powyżej 5 tys. zł za osobę zwiększyła się w tym samym ujęciu o blisko 7%. Zwiększyła się także sprzedaż wycieczek za 4-5 tys. zł, a także wyjazdów w granicach 3-4 tys. zł. Jeżeli już decydujemy się na wyjazd to najchętniej kierujemy się do Egiptu, Grecji, Turcji i Hiszpanii. Największym przegranym jest w tym roku Tunezja.

Mogą Cię również zainteresować